fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Poznaj pytania na egzamin w specjalności architektoniczne

Oczywiście nie jest możliwym poznanie pytań, które znajdą się w teście podczas egzaminu. Jednakże można dobrze przygotować się do jego napisania (program z aktami na uprawnienia budowlane). Otóż co roku Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej na swojej stronie Internetowej zamieszcza przykładowe pytania dla specjalności architektonicznej. Z pewnością przeglądając je wiele się nauczymy, a napisanie egzaminu stanie się łatwiejsze.

Poznaj pytania na egzamin w specjalności architektoniczne

Jakie informacje znajdę na stronie internetowej izby?

Istotnie, korzystanie z wszelkich materiałów pomocniczych ułatwi naukę do egzaminu na uprawnienia budowlane. Ważnym aspektem jest to, że zakres aktualnie obowiązującego prawa jest bardzo szeroki. Dlatego też Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej zamieszcza na swojej stronie przykładowe testy pisemne. Jak również zbiory przykładowych pytań egzaminacyjnych (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Poza tym znajdują się tam wykazy aktów prawnych aktualnych na dzień zamieszczenia na stronie wspomnianych pytań.

Przykładowe testy egzaminacyjne

Z pewnością warto śledzić przykładowe testy publikowane na stronie internetowej Izby Architektów RP (programy do uprawnień budowlanych). Znajdziemy tam bowiem pytania przygotowane w oparciu o wykaz aktów prawnych, które są wymagane do zdania egzaminu. Ważnym aspektem jest to, że są to pytania z poprzednich sesji, zatem ustawy lub regulacje mogą do ulec zmianie do czasu kolejnego egzaminu. Istotnie, pytania są przykładowe w związku z tym kandydat nie może liczyć na to, że takie same pytania będzie obejmował zdawany przez niego egzamin. Poza tym zamieszczonych na stronie materiałów nie można traktować, jako podstawy do odwołań lub roszczeń.

Terminy egzaminów pisemnych

Godnym uwagi jest fakt, że ww. terminy na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej są ustalane prze Krajową Komisję Kwalifikacyjną. Wiadomo już, że letnia sesja egzaminacyjna w roku 2020 odbędzie się we wrześniu. Z kolei zimowa – w grudniu. W całej Polsce kandydaci podejdą do egzaminu o tej samej godzinie (uprawnienia budowlane – egzamin). Oczywiście poza egzaminem na wspomniane uprawnienia będą odbywały się także egzaminy dla innych uprawnień. Takich jak do projektowania w ograniczonym zakresie oraz kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Jak również do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Poza tym kandydaci przystąpią do egzaminu na uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com