fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Robienie posadzek

Zrobienie posadzki skupia się na rozmieszczeniu deszczułek i dołączeniu ich do powierzchni. Teraz zwykle używa się deszczułek z wpustem oraz piórem, standardowe i takie do przyczepiania lepikiem czy gwoźdźmi. Deszczułki potrafią posiadać obszerność 22,19,16mm. (uprawnienia budowlane kontakt) Zwykle używa się naklejania deszczułek do podłoża z użyciem odpowiedniego lepiku asfaltowego na zimno. Płaszczyzna musi być sucha i oczyszczona. Poleca się gruntowanie płaszczyzny roztworem albo emulsją asfaltową. Po zastygnięciu zagruntowanej powierzchni nakłada się cienki rząd lepiku o rozpiętości zaledwie 0.5, maksymalnie 0.7 metra. (uprawnienia budowlane 2021) Deszczułki dokleja się ruchem ukośnym, zabierając delikatnie lepik we wręby. Wszystkie deszczułki muszą zostać przymocowane do wcześniejszych. Przy murach zachodzi konieczność przycięcia deszczułek, co robi się z wykorzystaniem piły tarczowej.

Posadzki i deszczułki
Posadzki i deszczułki

Deszczułki

Przymocowywanie deszczułek do powierzchni z desek zachodzi głównie w pracach remontowych. Wszystkie deszczułki do przyczepieniu do wcześniejszych, dostawia się gwoździami do powierzchni umieszczając gwóźdź we wrąb, a potem dostawia się główkę gwoździa dobijakiem zagłębiając ją w drewno. Zakończenie posadzki z deszczułek skupia się na tym, że przybija się listwę podłogową, wygładza płaszczyznę szlifowaniem i nasyca płaszczyznę pastą albo bezbarwną farbą do posadzek. (uprawnienia budowlane program)

Kafle mozaikowe są wytwarzane z drewna liściastego jako kwadratowe części o rozmiarach 440x440mm bądź 400x400mm. Dla celów montujących części kaflowego bywają oklejono po stronie licowej arkuszem papieru, jakie powinien utrzymać kafel w odpowiedniej formie. Podkład cementowy, na jakim warto umieścić kafle mozaikowe musi być suchy, solidny oraz wygładzony. Kafle dokleja się korzystając z klejów emulsyjnych.

Podkład gipsowy

Robi się go z zaczynu gipsowego o proporcjach 0,64-0,65 wody do gipsu. Można też użyć gipsobeton z gipsu budowalnego 500kg, piasku 0,65m3 oraz wody 493 l. Gips umieszcza się do wody i odpowiednio prędko miesza, a potem dodaje się piach. Mieszanka musi być prędko rozmieszczona wśród listew, bo wiązanie jest szybkie, zaczyna się już po ośmiu minutach od momentu dolania wody. Podkład gipsowy musi posiadać obszerność chociaż 4cm. Podkład estrichgipsowy robi się:

-z zaprawy estrichgipsowej o proporcjach 1:0.5 estrichgipsu do piasku, (akty prawne uprawnienia budowlane)

-z betonu estrichgipsowego o proporcjach 1:0.5 estrichgipsu do żużla.

Rodzaje podkładów

Podkłady monolityczne cementowe muszą zostać zdylatowane w punktach dylatacji stropów i w przejściach. W pokojach o polu większym od 30m2 podkład warto rozdzielić na mniejsze pola, żeby uchronić przed rysami skurczowymi. Podkłady estrichgipsowe muszą posiadać dylatację wzdłuż murów, kolumn, a jeśli pokój ma większe pole od 30m2 to też w polu podkładu. Rozpiętość spoiny dylatacyjnej w przypadku rozmieszczenia co 6m musi równać się 8mm. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podkłady prefabrykowane masywne robi się z kafli gipsowych o obszerności 4cm, zwykle używane rozmiary kafli to 60x45cm albo 60x90cm. Kafle podkładowe rozmieszcza się na sucho na faktycznym rzędzie izolacyjnym, a potem zalewa się spoiny zaczynem gipsowym i robi mały rząd wygładzający, jaki poza potrzebną równością i wygładzeniem płaszczyzny zapewnia monolityczność podkładu.

Podkłady prefabrykowane delikatne robi się z kafli tworzyw pochodzenia naturalnego, przykładowo z kafli pilśniowych doklejanych lepikiem asfaltowym do płaszczyzny. Są one zarówno izolacją akustyczną bądź nawet termiczną. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com