fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Specjalne warunki pomieszczeń

Wszystkie obiekty budowlane, magazyny, pomieszczenia a także budynki muszą koniecznie spełniać normy i warunki określone przez ustawodawcę. Najbardziej szczegółowe warunki należy wypełnić, gdy w wybranych pomieszczeniach będą przebywać ludzie. Oczywiście wszystkie przepisy znajdziemy w odpowiednich ustawach. Jak więc powinno wyglądać pomieszczenie przygotowane na pobyt ludzi? (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Pomieszczenie a pobyt ludzi – warunek odpowiedniej wysokości

Najbardziej rygorystyczne warunki dotyczą kubatury i wysokości pomieszczeń. Pomieszczenia znajdujące się w zwykłych budynkach mieszkalnych muszą mierzyć minimum 2,5 metra. Małe domki jednorodzinne mogą mieć nieco niższe pomieszczenia, bo już 2,2 metra lub więcej. Budynki przeznaczone do pracy bądź nauki też muszą spełniać konkretne wytyczne jeśli chodzi o wysokość pomieszczeń. Tutaj jeśli pomieszczenie służy 4 osobom i więcej, sufit może znaleźć się najniżej na wysokości 3 metrów. Istnieje jednak pewien wyjątek od tej reguły. Pomieszczenie z 3 metrów można obniżyć do 2,4 metra, jednak konieczna jest w nim wtedy instalacja klimatyzacji. Można ją zastąpić systemem wentylacji nawiewno-wywiewnej. Następuje to jednak wyłącznie po uzyskaniu zgody inspektora sanitarnego. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Pomieszczenie a pobyt ludzi – warunek odpowiedniego poziomu

Skupiając się na wysokości ścian nie można zapomnieć o konkretnych obostrzeniach dotyczących podłogi. Przepisy prawa są w tej kwestii zgodne i jasne: poziom podłogi powinien być równy bądź znajdować się powyżej poziomu terenu budynku. Sprawa dotyczy budynków przeznaczonych do zamieszkania przez ludzi. Pomieszczenia handlowo-usługowe mogą znajdować się poniżej wspomnianego poziomu. Jednak i w takiej sytuacji będziemy musieli zwrócić się do inspektora sanitarnego o udzielenie odpowiedniej zgody. Oceni on, czy budynek będzie w ten sposób spełniał zasady bezpieczeństwa. (testy uprawnienia budowlane) (programy do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.