fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podziemna infrastruktura lokalizowana za pomocą Beha –Amprobe

Uszkodzenie przypadkowe energetycznych kabli w czasie przeprowadzania projektu może nieść konsekwencje w postaci dojścia do niebezpiecznych sytuacji. Takie działanie może powodować również konieczność przeprowadzenia kosztownych napraw. Kopanie w niewłaściwym miejscu generuje często opóźnienia w realizacji prac oraz powstawanie kosztów dodatkowych, jakie ponosi zleceniodawca. W celu uniknięcia takich sytuacji poleca się stosowanie urządzeń Amprobe, pochodzące z serii UAT-600. Są one zaprojektowane, aby wykonać dokładną lokalizację znajdujących się pod ziemią m.in. przewodów i kabli. Na serię UAT-600 składają się dwa zestawy, którymi są UAT-620 oraz UAT-610. Lokalizacyjne zestawy, jakie projektuje się specjalnie na potrzeby elektryków są zdatne do użycia. Posiadają w swoim wyposażeniu odbiorniki, nadajniki, zestawy pomiarowych przeglądów, dodatkowe rodzaje bezpieczników oraz akumulatory. Zestaw ten w całości umieszcza się w ochronnej torbie, którą można przenosić. (uprawnienia budowlane segregator)  

Podziemna infrastruktura lokalizowana za pomocą Beha –Amprobe
Podziemna infrastruktura lokalizowana za pomocą Beha –Amprobe

Przeznaczenie zestawów

Zestawy przeznacza się do usługowych firm z gazowej i elektrycznej branży, wykonawcom sanitarnych instalacji, dostawcom kablowej telewizji, firmom zajmującym się branżą budowlaną czy wykonawcom w zakładach produkcyjnych, elektrowniach oraz w czasie przeprowadzania prac ziemnych. Urządzenia z serii Amprobe UAT-600 cechują się wieloma trybami śledzenia. To sprawia, że można dokonać lokalizacji i śledzić nie zasilane i zasilane media przy zastosowaniu wielu różnych konfiguracji. Nadajnik o charakterze intuicyjnym w automatyczny sposób dobiera odpowiednią funkcję lokalizacyjną. Dobór opiera się o podłączone do urządzenia akcesoria. Urządzenie posiada również wyświetlacz, którego kontrast jest na wysokim poziomie. Za jego pomocą w związku z tym można wyraźnie dojrzeć wszystkie szczegóły. Dodatkowo posiada on w przypadku zastosowania w ciemnych albo zacienionych obszarach automatyczne podświetlenie. (uprawnienia budowlane 2022) 

Pozostałe cechy Amprobe UAT-600

Urządzenie Amprobe z serii UAT-600 funkcjonuje w zgodzie z obowiązującą normą CAT IV 600V. Pozwala ona zapewnić bezpieczeństwo w czasie przeprowadzania prac z kablami, które znajdują się pod napięciem. Wzmocnieniowa kontrola półautomatyczna pozwala w szybki sposób wykryć sygnał związany ze śledzeniem i w ten sposób w precyzyjnie reguluje się w odbiorniku stopień czułości. Opcjonalne posiadanie przez urządzenie A-Frame pozwala lokalizować doziemne zwarcia. Dokładny pomiar można uzyskać stosując urządzenie do głębokości wynoszącej 6 metrów. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Intuicyjny nadajnik w urządzeniu

Nadajnik w urządzeniu, który pracuje w sposób intuicyjny pozwala w automatyczny sposób dobrać odpowiednią lokalizacyjną funkcję, kiedy podłączy się odpowiednie akcesoria.   (uprawnienia budowlane program) Na odbiorniku wyświetlacz ma wysoki kontrast i nawet praca w pełnym słońcu nie będzie stanowić problemu z odczytem danych z niego. Kiedy śledzenie z jakiś powodów jest niebezpieczne albo nie możliwe stosuje się sygnałowy zacisk SC-600. Dołącza się go zwykle do zestawu z serii UAT-620. Ten sygnałowy zacisk pozwala na skuteczne i zarazem bezpieczne umieścić na kablu lokalizacyjny sygnał. Nadajnik w ten sposób może przekazywać sygnał poprzez izolację do rur albo przewodów.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com