fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Poddasze ocieplone pianą PUR

Izolacja poddasza za pomocą piany PUR zapewnia ochronę wnętrza budynku od utraty ciepła zimą, a latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Jest to innowacyjna metoda oraz sposób na to, aby skutecznie zabezpieczyć dom od zbędnych strat cieplnych. Piana PUR cechuje się niezwykłą trwałością, a jej aplikacja jest stosunkowo szybka. Czasami niektórzy samodzielnie podejmują się prac montażowych tej izolacji, ale specjaliści z pewnością zrobią to sprawnie, poprawnie i łatwo ich znaleźć na rynku. (uprawnienia budowlane 2022) 

Poddasze ocieplone pianą PUR
Poddasze ocieplone pianą PUR

Skład piany PUR

Piana PUR jest to inaczej piana poliuretanowa. Już w XX wieku stosowano ją w branży budowlanej. Zbudowana jest ona z polimeru, na jaki składa się izocyjanian oraz polio. Piana jest preparatem, jaki stosuje się do natrysku. Może mieć ona także postać gotowych płyt. Za jej pomocą tworzy się izolacyjną warstwę, która cechuje się dużą skutecznością. Nie powstają w związku z jej zastosowaniem termiczne mostki, a po upływie wielu lat nie zmienia ona swoich fizycznych własności. Posiada dużą odporność na warunki atmosferyczne, które są niekiedy skrajne, jak i na silne oddziaływanie chemicznych środków. Piana dzieli się na otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową. Otwartokomórkowa piana PUR posiada niższą gęstość, mniejszą cenę, a dodatkowo jest paroprzepuszczalna. W związku z tym bardzo dobrze sprawdzi się jako ocieplenie poddaszy i ich wygłuszenie. (uprawnienia budowlane 2022) 

Montowanie na poddaszu piany PUR

Wykonanie ocieplenie poddasza pianą PUR nie jest skomplikowane, ale tylko jej odpowiednie i poprawne położenie da gwarancję maksymalnej skuteczności. Fachowcy przeprowadzają montaż jej poprzez użycie specjalnych narzędzi. Ich doświadczenie oraz duża wiedza sprawią, że izolacja będzie w pełni szczelna. Czasami inwestorzy po obejrzeniu kilku filmików instruktarzowych w Internecie chcą wykonać ocieplenie poddasza samodzielnie. Jest to jednak bardzo ryzykowne działanie, ponieważ popełniając nawet najmniejszy błąd może on spowodować, że powstanie w krokwiach zawilgocenie. W konsekwencji pojawi się trudna do usunięcia oraz bardzo szkodliwa dla zdrowia człowieka pleśń. W związku z tym zlecenie  wykwalifikowanej firmie ocieplenie poddasza pianą PUR będzie najkorzystniejszym i pewnym rozwiązaniem. Chociaż koszt montażu może być spory, to jednak większe koszty poniesie się w przypadku wykonania złego ocieplenia i w efekcie doprowadzi to do kosztownej walki z grzybem i innymi problemami. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Działanie piany PUR

Stosując metodę natryskową piana PUR do momentu aplikowania ma płynną postać.  (uprawnienia budowlane program)  W czasie, kiedy z pistoletu następuje jej wyrzut składniki ulegają zmieszaniu i w związku z ciśnieniem zmieniają one konsystencję. Produkt aż 100 razy zwiększa swoją objętość i otrzymuje odpowiednie właściwości. Do zalet piany PUR zalicza się to, że kiedy poprawnie się ją nałoży to bardzo dokładnie wypełni ona każdą ze szczelin i nie pozostawi żadnych wolnych przestrzeni. Chcąc stworzyć jednolitą izolacyjną warstwę zapobiegnie to możliwości powstawania termicznych mostków. W miejscu jej zaaplikowania dom nie będzie tracić ciepła, co przełoży się z pewnością na rachunki za ogrzewanie budynku.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com