fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Obszerność płyty

Obszerność płyty równa się sześć centymetrów, zbrojona bywa ona niezmienną o przekroju 6mm, rozmieszczaną górą i dołem w obie strony co 10cm. (program egzaminu na uprawnienia) Żebra górne i niższe zbrojne są budowlanie trzema wkładkami o przekroju 12mm, zbrojenie niższe żeber łukowych zrobione jest z 2x16mm i 1x18mm. W halach, delikatnego rodzaju zwykle widzimy, że trzeba dostawić do prefabrykatów torów przewozu podwieszonego. Łatwa metoda takiego dostawienia użyta we wspomnianej budowli. W podciągu będą zabetonowane dwie rury stalowe. Szyny przesuwne będą doczepione do kątowników obramujących z dwóch kierunków i podwieszone do niego śrubami. Luki w kątownikach na śruby są wydłużone w stronę poziomą, co ułatwia zgubienie w nic niedokładności umieszczenia luk na śruby w prefabrykatach. Przez wyrwaniem rur z betonu ochraniają strzemiona idealnie umieszczone w betonie.

Płyty szedowe
Płyty szedowe

Płyty szedowe

Płyty szedowe zrobione są na pomocniczym punkcie prefabrykacji na trzech matrycach betonowych z użyciem hartowania parą niedużego ciśnienia. Każda płaszczyzna płyty poza pionową obiegającą po jej obwodzie kształtowane były przez beton matrycy, te końcowe jednak przez doczepianie blatów z drewna. Już po ośmiu godzinach od zabetonowania te płyty dało się zdejmować z matryc i transportować na składowisko z rozmieszczeniem w sterty. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Podczas odspajania z matrycy, przewozie i montowaniu używano trawers stalowy w formie poziomej ramy prostokątnej usztywnionej poprzeczką oraz krzyżulcami w rogach. Reszta części zrobiona bywa w formach z drewna blisko punktu umieszczenia w budowlę bez hartowania betonu.

Ramy okienne

Ramy okienne zrobione na długości rozmieszczenia poprzecznego kolumn z paru odstępów wspierane bywają luźno na podciągach na rzędzie zaprawy cementowej z zestawieniem na czopy umieszczane w odpowiednie luki w wyższej płaszczyźnie podciągów. Do czasu umieszczenia na ramach kafli dachowych okna bywają stężane montażowo ukośnymi drewnianymi zastrzałami. Płyty szedowe o rozmiarach 3x6m są rozmieszczane luźno na nacięciach podciągów i na nadprożach ram okiennych. Pionowy luz o rozpiętości 4cm we wsparciu niższym zalewany bywa zaprawą cementową. Górą płyty wspierają się jedynie w punktach żeber, jakie kierują się na kolumny ram okiennych. (akty prawne uprawnienia budowlane) Dla stateczności wsparcia żebra bywają podcięte na głębokość 7cm i dla wyrównania tego osłabienia są wzmacniane skosami poziomymi na rozpiętości 38cm. W stronę poprzeczną do osi naw różne płyty nie posiadają zestawień wcale. Pojawiające się wśród nich luki stykowe o rozpiętości 2cm były zalane zaprawą i podczas eksploatacji nie zrobiły żadnych rys, jakie świadczą o nierównych zgięciach płyt. (uprawnienia budowlane program)

Powierzchnie dolnego wsparcia

Powierzchnie dolnego wsparcia płyt szedowych wyścielonych papą, górne wsparcia żeber wzmocnione są płytkami z blachy stalowej. Siły poziome w powierzchniach wsparcia płyt szedowych pojawiają się jedynie podczas napierania wiatru. Jednak moce tarcia od obciążenia pionowego i składowej sił napierania wiatru bywają większe od wcześniejszych sił poziomych, swobodne wsparcie płyt szedowych potrafi być traktowane jako przegubowe nieruchome. (uprawnienia budowlane 2021) W tej sytuacji bezwzględna wielkość mocy tarcia nie bywa duża i przez to zestawienie potrafi wzbudzać duże niewiadome, jednak samo takie zestawienie podciągu kratowego z kolumną. Nic nie przeszkadza w powiększeniu poziomu bezpieczeństwa powyższej budowli przez dostawienie w zestawieniach płyt szedowych i ram okiennych razem z podciągami idealnie solidnych trzpieni zalewanych zaprawą cementową. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com