fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Płyty mające strukturę plastra miodu

Płyty wykonane z karbowanej folii PCW są dobrym materiałem na osłonowe ściany (egzamin na uprawnienia budowlane). Nie łamią się oraz nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń paroszczelnych i przeciw wilgoci. Pod wpływem temperatury 50°C folia zaczyna mięknąć. Płyty, które mają strukturę plastra miodu są produkowane ze zwykłej lub szklanej tkaniny, która jest przesycona syntetyczną żywicą, a także z kartonu. Warstwy, które zostały sklejone ustawia się prostopadle w stosunku do powierzchni płyty, tworzą komórki. Te komórki wypełnia się izolacyjnym materiałem. Do zewnętrznych okładzin wykorzystuje się azbestowo – cementowe płyty, twarde pilśniowe płyty, sklejki itd.

Płyty mające strukturę plastra miodu
Płyty mające strukturę plastra miodu

Aluminium

Aluminium w normalnych warunkach wykazuje nieograniczoną trwałość. Nośną konstrukcję odkrytą oraz zakrytą, która jest wykonana ze stropów PA4 w miejskiej i wiejskiej atmosferze, jeżeli jest łatwo dostępna i nie narażona na parę wodną, nie trzeba dodatkowo stosować zabezpieczeń antykorozyjnych. Mówi o tym norma PN-64/B-03220. W każdym innym przypadku takie zabezpieczenie jest wymagane. W miejscach stykania się blach z aluminiowymi profilami należy przykryć je gruntową farbą, która zawiera chromian cynku. W związku z kontaktową korozją, w aluminiowych konstrukcjach śruby i nity powinny być wykonane z aluminium (testy 2021 uprawnienia).

Odizolowanie aluminium

Łącząc aluminium ze stalą trzeba odizolować te materiały od siebie, pokrywając je gruntowymi farbami. Stal nie powinna być malowana farbami, które zawierają ołów albo minią (program egzamin uprawnienia 2021). Jeżeli istnieje duże ryzyko korozyjne należy zastosować między aluminium a stalą wkładki z izolacyjnych materiałów. Aby odizolować od styku aluminium, należy zrobić to przy pomocy muru, betonu albo zaprawą poprzez zagruntowanie farbą oraz w miejscu styku zastosowanie bitumicznej izolacji, która jest wolna od fenolu. Drewno stykające się z aluminium trzeba pomalować. Jeżeli takie drewno zostało zaimpregnowane za pomocą odpowiednich środków, które mogą zaszkodzić aluminium, stosuje się odpowiedni rodzaj izolacji pomiędzy aluminium a drewnem.

Aluminiowe kształtki

Aluminiowe kształtki stosowane do okiennych ramiaków oraz do obramowań ekranowych części osłonowych ścian powinny zezwalać na konstrukcję taką, aby nie powodowały zaszronienia się aluminium w środku pomieszczeń. Aby to uzyskać stosuje się odpowiednie profile, które mają skomplikowany kształt i wydłużają drogę przepływania ciepła. Można także zastosować rozdzielne profile z izolującymi wkładkami, a także profile z drewna i aluminium. W osłonowych ścianach można wyodrębnić pięć rodzajów stosowanych aluminiowych profilów. Są to profile nieocieplone jednorodne, ocieplone, złożone z drewna i aluminium, złożone ze stali i aluminium oraz dwuczęściowe profile z wkładkami termicznej izolacji (program z aktami na uprawnienia budowlane).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com