fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Parking podziemny – zalety

Parkingi podziemne ciągle zyskują na popularności. Nie ma się temu co dziwić, ponieważ taki parking to bardzo duża oszczędność terenu. Takie ekonomiczne spojrzenie ma sens zwłaszcza w dużych miastach, gdzie cena metra kwadratowego działki nie należy do małych. Parking podziemny jest też przyjąć znacznie więcej samochodów niż zwykły parking pod blokiem. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów) (uprawnienia budowlane – egzamin)

Parking podziemny – co warto wiedzieć

Parking podziemny i jego instalacje

Oczywiście parking podziemny wymaga konkretnych instalacji. Jedną z nich jest system odprowadzania wody, który zabezpiecza miejsca parkingowe znajdujące się pod powierzchnią ziemi przed zalewaniem. Dzięki temu nie trzeba już obawiać się wody deszczowej. Mogłoby się wydawać, że jest to najistotniejsza instalacja – otóż nie. Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Parking znajdujący się pod poziomem parteru może pomieścić czasem i nawet kilkaset samochodów. Powoduje to duży ruch a tym samym – dużą ilość spalin, którą koniecznie trzeba odprowadzić. Każda kondygnacja podziemna wykorzystywana do parkowania musi bezwzględnie posiadać czujniki tlenku węgla. Zaalarmują nas one, gdy instalacja odprowadzająca spaliny ulegnie awarii i przestanie działać. Nie ma w tym ani cienia przesady – bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Parking podziemny – o czym warto pamiętać?

Jeżeli interesuje nas zakup mieszkania wraz z miejscem na parkingu podziemnym, musimy zwracać uwagę na wentylację. Jeśli będziemy bezpośrednimi świadkami uruchomienia się alarmu zabraniającego wejścia na parking, nie próbujmy się na niego dostać. Musimy koniecznie zwracać uwagę na pojawiające się komunikaty i ich przestrzegać. Tylko wtedy parking podziemny będzie miejscem nam przyjaznym i bezpiecznym. Jeśli już zdecydujemy się na zakup miejsca na parkingu podziemnym, pamiętajmy o przygotowaniu odpowiedniej sumy pieniędzy. Niestety często nie jesteśmy jedynymi chętnymi na dane miejsce. Cena podziemnego miejsca parkingowego często w dużych miastach wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com