fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych

PV montuje się w celu pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Rozwój paneli fotowoltaicznych przyczynia się do zmniejszenia pozyskiwania węgla i innych źródeł nieodnawialnych. Dodatkowo zwiększa się sprawność i trwałość instalacji. To wszystko prowadzi do obniżenia kosztów i poprawi jakości środowiska.

Panele sprawdzają się najlepiej w regionach wysoko wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych. W ten sposób mogą one prawidłowo funkcjonować i czerpać energię jedynie z tego odnawialnego źródła. W przypadku dni pochmurnych albo terenów, na których słońce występuje znacznie rzadziej, nadal da się pozyskiwać w ten sposób energię. Jednak nie można w pełni wykorzystać potencjału PV. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych
Zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Umieszczanie paneli

Panele fotowoltaiczne często układane są na gruncie. Takie farmy tworzą duże firmy, które potrzebują sporych dostaw energii. W gospodarstwach domowych oraz mniejszych obiektach PV montuje się na dachach. (uprawnienia budowlane 2022)

Sposób pozyskiwania energii dzięki panelom został rozpowszechniony nie tylko przez proekologiczne zapędy konsumentów, ale również z uwagi na dotacje i kredyty, z których można skorzystać. Wiele firm oferuje takie usługi, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko zarówno elektrowni, jak i samego wydobywania źródeł nieodnawialnych.

Powody pożarów

Niektóre panele fotowoltaiczne wywołują pożary. Nie jest to jednak bezpośrednio ich przyczyna. W ostatnich latach zwiększyła się znacznie ilością urządzeń elektrycznych na dachach. Należy pamiętać, że są one stale narażone na różnego rodzaju zagrożenia, głównie te pogodowe. (program egzaminu na uprawnienia)

Jeśli jednak chodzi o problemy z samymi panelami, niektóre z nich mają wady bądź na pierwszy rzut oka niewidoczne problem. Pożary mogą wywołać problemy z poszczególnymi elementami PV:

  1. skrzynkami połączeniowymi,
  2. modułami,
  3. kablami,
  4. przełącznikami prądu stałego na zmienny,
  5. bezpiecznikami,
  6. powiązaniami z innymi urządzeniami,
  7. złączami i zaciskami.

Warto pamiętać, że ilość zalet paneli jest znacznie większa niż prawdopodobieństwo pożaru, a nawet szacunkowy koszt strat. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Częstotliwość pożarów

Szacunkowo około 30% pożarów w Europie wywoływanych jest przez problemy z elektrycznością. Same panele fotowoltaiczne w tym badaniu przynależą do grupy „problemów z elektrycznością”, a ta stanowi około 30%. Za pozostałą część pożarów odpowiadają: przegrzania, błędy ludzkie, uderzenia piorunów, otwarty ogień, podpalenia, wybuchy czy samozapłon. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com