fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Oświetlenie w salonie

Nie trzeba nikomu dokładnie wyjaśniać, jak wielką funkcję pełni oświetlenie w centralnej części domu, jaką niewątpliwie jest nasz salon. Jest to pomieszczenie nie tylko reprezentacyjne, ale także i praktyczne, więc głównie dlatego powinno być odpowiednio oświetlone. Na czym się więc skupić i co wybrać w przypadku salonu? Sprawdzamy.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Oświetlenie w salonie

Dobór oświetlenia

Z pewnością dobór oświetlenia powinniśmy w odpowiedni sposób dopasować do ogólnego metrażu naszego salonu. Przecież nie można wręcz prześwietlić małego metrażowo salonu, a z kolei nie można pozostawić zupełnie zacienionego dużego. Z pewnością im większy salon tym powinno być więcej oświetlenia. Ważne jest zarówno oświetlenie główne, ale także i oświetlenie punktowe. Z pewnością aspektem, którym powinniśmy się kierować jest energooszczędność. Zwłaszcza w przypadku dużego salonu i dużej ilości oświetleń. Szacuje się, że na metr kwadratowy powierzchni powinno być około 200/400 lumenów. Jeżeli mamy do czynienia z powierzchnią 15 m kwadratowych wówczas potrzebnych może być nawet 5000 lumenów. Powinniśmy to wziąć pod uwagę nie tylko względem kubatury pomieszczenia, ale także i wysokości, ponieważ w większych salonach powinno być więcej lumenów. Zwłaszcza w takim przypadku za oświetlenie główne służyć powinien duży żyrandol, który będzie dokładnie oświetlał całą przestrzeń salonu.  (uprawnienia budowlane 2022)

Dopasowanie oświetlenia do aranżacji

Moc światła ma duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku dużych objętościowo salonów. Jednak jest istotne także z punktu widzenia zastosowanej w pomieszczeniu aranżacji. W bardziej nowoczesnych wnętrzach szczególnie polecają się plafony, plafoniery i inne żyrandole w bardziej nowoczesnym stylu. Mnogość wzorów i kształtów tego typu lamp jest naprawdę spora. Możemy więc zdecydować się na sople, kule albo metalowe obręcze. Jeżeli jednak nasze wnętrze urządzone jest w stylu boho to z pewnością sprawdzą się w nim różnego rodzaju wiszące lampy. A skoro styl boho to głównie wiklina, nie powinniśmy absolutnie o tym dodatku zapomnieć nawet przy oświetleniu. Możemy także sięgnąć po ozdoby oświetleniowe z papieru. (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Światło rozproszone

Jeżeli chcemy w naszym salonie odpowiednio podświetlić stół, wówczas powinniśmy zdecydować się na rozwiązanie zastosowania lamp wiszących szeregowo.  (uprawnienia budowlane program) Światło w takim przypadku powinno być odpowiednio rozproszone. Jeżeli nasz salon urządzony jest we wnętrzu industrialnym, wówczas warto zdecydować się na surowe kształty i formy oświetlenia. Pamiętajmy, że dopasowanie oświetlenia względem pomieszczenia i jego stylu jest bardzo ważne, ponieważ nic lepiej nie pokreśli naszego wnętrza niż dobrze dopasowane oświetlenie. Jeżeli zależy nam na oświetleniu konkretnych punktów, np. barku z alkoholami czy biblioteczki, warto zdecydować się na oświetlenie punktowe, które będzie podkreślało wyjątkowość konkretnego miejsca i od progu zwracało na siebie szczególną uwagę. W przypadku oświetlenia sprawdza się zazwyczaj zasada, że im więcej tym lepiej.   (program egzaminu na uprawnienia

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com