fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Orientalne łazienki- trochę egzotyki w domu

Dla przeciwników minimalizmu dedykuje się łazienki w różnorodnych wzorach. Można to osiągnąć dzięki płytką hiszpańskim, które posiadają szczególnie ciekawe wzornictwo oraz zdobienia. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Orientalne łazienki
Orientalne łazienki

Płytki hiszpańskie charakteryzują się oryginalnymi wzorami, które zazwyczaj występują w kolorze niebieskim i czerwonym, granatowym i czarnym. Są one bardzo wyraziste, mają zazwyczaj geometryczne wzory. Materiał ten wykorzystuje się bardzo chętnie, ponieważ cieszy się szczególnie wysoką jakością. Płytki w łazienkach powinny być wytrzymałe, solidne i powinny ładnie się prezentować. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Oprócz hiszpańskich płytek można wykorzystać wzornictwo marokańskie.Marokańskie, czy meksykańskie modele charakteryzują się również  ornamentowym wzornictwem, regularnymi kwiatami stanowiącymi niezwykle efektywny dodatek.

Aby osiągnąć ciekawy efekt można wykorzystać różne bibeloty oraz kwiaty doniczkowe. Egzotyczna łazienka nie oznacza tylko i wyłącznie kolorowych, wzorzystych ścian, można taką nietypową stylizacje stworzyć z gładkich, jednolitych ścian, jednak dodatki będą sprawiać niepowtarzalne wrażenie. Przykładem jest łazienka, w której znajduje się wanna wolnostojąca z kamienia. Takie wyposażenie jest niezwykle atrakcyjne, przykuwające uwagę.

Proste wnętrze można uatrakcyjnić różnymi dodatkami np. szklanymi lampionami, egzotycznymi muszlami, czy pięknymi roślinami w donicach. Na ścianie można stworzyć kompozycje kwiatów, które lubią wilgoć i będą szybko się rozrastały.

Coraz więcej osób próbuję eksperymentować. Do łazienek wprowadza się np. wyżej wspomniane wanny z kamienia polnego, czy też umywalki, które wykonane są w wydrążonych elementach kamiennych. Wygląd ich jest niebywale  atrakcyjny. Bardzo często są to surowce wydobywane z rzeki Indonezji, zazwyczaj są one wpół przecinane i wydrążone. Producenci nie ingerują w naturalną zewnętrzną ich warstwę. Najlepiej by zewnętrzna warstwa była w pierwotnej wersji. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Glazura ścienna powinna charakteryzować się atrakcyjną kompozycją. oczywiście może to być imitacja drewna czy kamienia, liczy się również ozdobna faktura. Nie wolno zapominać iż do małych łazienek dedykowane są najczęściej jednolite kolory, natomiast w dużych przestrzeniach możemy już wykorzystać orientalne wzory, istotne jest również odpowiednie oświetlenie, które podkreśli charakter wnętrza, ukaże bogactwo wzorów. Ciekawie wyglądają gładkie ściany zestawione z wzorzystymi podłogami, które zawierają elementy bambusów z liści, czy motywy zwierzęce na przykład cętki.(program uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com