fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej opiera się na odpowiednio rozmieszczonych kablach, grzejnych foliach, albo skróconej macie grzewczej. Wykonane są one z materiału nagrzewającego się pod wpływem przepływającego przez nią prądu.

Wyróżnia się ogrzewanie podłogowe elektryczne bezpośrednie, które znajduje się tuż pod posadzką w warstwie zaprawy klejowej podłogi, co jest odczuwalne po włączeniu ogrzewania. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 Temperatura ustawiona jest za pomocą termostatu na określonym poziomie dzięki specjalnym czujnikom. Ogrzewanie podłogowe elektryczne akumulacyjne wykorzystuje inne mechanizmy grzewcze. Pod warstwą betonowej wylewki kable są umieszczone w postaci swoistego akumulatora. W momencie, gdy ceny prądu są najniższe w danym czasie, wtedy instalacja się odpowiednie ładuje, a potem stopniowo oddaje temperaturę. Nie istnieje tutaj sterowanie temperaturą wewnątrz pomieszczenia, jedynie można zmniejszyć lub zwiększyć czas nagrzewania akumulatora czyli posadzki. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Ogrzewanie podłogowe elektryczne podłogowe ma wiele zalet, między innymi przez to, że jest niewidoczne, nie wymaga dodatkowego montażu urządzeń, czy kotów pompy grzewczej, można go wykonać szybko . (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Ogrzewanie podłogowe wodne

Ogrzewanie podłogowe wodne wykonane jest jako system złożony z instalacji grzewczej.

Ogrzewanie to może współpracować z kolektorami słonecznymi, pozwala to sporo zaoszczędzić. Ogrzewanie wodne podłogowe zapewnia równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach.

Ogrzewanie podłogowe powietrzne jest to ciekawy pomysł pochodzący ze Szwecji, zyskuje odpowiednie patenty i atesty i można go bezpiecznie wprowadzać do projektów.

Łączone są płyty fundamentowe z systemem ogrzewania powietrznym, funkcjonują w obiegu zamkniętym. Jest to jedna z najbezpieczniejszych sposobów ogrzewania podłogowego, nie ma obaw, że zostanie zalane mieszkanie, czy zniekształcona podłoga, w wyniku awarii nie jest konieczne wymontowanie grzejników, czy jakiegoś kotła. W przypadku tego ogrzewania konieczna jest instalacja drenażu opaskowego wokół fundamentu, ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w domach o bardzo dobrej izolacji termicznej. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.