fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czym jest ogrzewanie etażowe ? Ogrzewanie to, to nic innego jak popularne ogrzewanie tzw. centralne. Jest to najczęściej spotykane i najpopularniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o sposób na grzanie wnętrz. (program egzaminu na uprawnienia) Umożliwia ono rozprowadzanie ciepła po całym domu w sposób równomierny zachowując przy tym tylko jedno źródło ciepła. Ogrzewanie etażowe to jedno centralne źródło ogrzewania, z którego uzyskane ciepło jest rozprowadzane po całym domu. Jego instalacja składa się z pompy cyrkulacyjnej, przewodów które rozprowadzają wodę do grzejników. Kluczem do tego by nasze rozwiązanie było ekologiczne i przede wszystkim ekonomiczne dla naszego budżetu jest wybór odpowiedniego paliwa. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Ogrzewanie Etażowe - wady i zalety
Ogrzewanie Etażowe – wady i zalety

Zalety ogrzewania etażowego

Zasadniczą zaletą ogrzewania etażowego będzie to, że każdy z nas może przeanalizować wszystkie rodzaje i dobrać takie, które będzie dla nas i naszego domu najlepsze. Dlatego pierwszą zaletą będzie – możliwość wyboru źródła ciepła. (uprawnienia budowlane 2022) Drugą zaletą będzie jednoczesna produkcja zarówno ogrzewania do grzejników jak i ciepłej wody użytkowej. Kolejnym atutem będą stosunkowo niskie koszty ogrzewania w sezonie grzewczym, pod warunkiem, że zdecydujemy się na odpowiednie ekonomiczne paliwo. Po czwarte, stosując ogrzewanie etażowe możemy być pewni, że uzyskamy niskie straty ciepła. Dodatkowo możliwość uniezależnienia się od zewnętrznego dostawcy energii cieplnej, a w przypadku instalacji gazowych – wygodny sposób dostarczania paliwa.

Wady ogrzewania centralnego

Wadą tego rozwiązania mogą być wysokie koszty instalacji, ale pamiętajmy, że niektóre z rozwiązań okażą się ekonomiczne w przyszłości. (uprawnienia budowlane pprzepisy) Kolejną wadą będzie konieczność wygospodarowania odpowiedniego pomieszczenia w domu na umiejscowienie pieca, konieczne będzie wydzielenie kotłowni oraz miejsca, w którym będziemy magazynować na przykład drewno czy węgiel. W małych domach jednopoziomowych może to być problem by znaleźć i wydzielić tyle dodatkowego miejsca kosztem powierzchni mieszkalnej. W przypadku wyboru pieca węglowego, przyczynimy się do zanieczyszczania powietrza i środowiska. Dodatkowo powstanie konieczność stałej konserwacji naszego sprzętu, szczególnie jeśli jest to ogrzewanie na węgiel oraz kominek, a w przypadku instalacji wodnych – konieczność uzupełniania ubytków wody.

Ogrzewanie etażowe przy ogrzewaniu podłogowym

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy możemy zdecydować się na ogrzewanie etażowe i ogrzewanie podłogowe jednocześnie. Czy są one wspólnie kompatybilne ? Okazuje się, że jak najbardziej ! By to było możliwe, warto przemyśleć decyzję o tym, by przy metodzie ogrzewania podłogowego zastosować ogrzewanie wodne. Ten wariant wymaga kilku elementów dodatkowych, takich jak: pompy ciepła, rozdzielacze oraz rurki o stosunkowo grubej warstwie. (akty uprawnienia budowlane) Warto się zdecydować na to rozwiązanie, ponieważ jest bardzo zdrowe dla domowników oraz środowiska. Daje przyjemne odczucie szczególnie w miejscach gdzie mamy ułożone z natury zimne płytki. Przy tej metodzie nie musimy się martwić o suchość powietrza, jak to niestety jest w wypadku kaloryferów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com