fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak ogłasza się wyniki egzaminu?

Ogłoszenie wyników egzaminu następuje bardzo szybko. Są one podawane do wiadomości kandydatów tak naprawdę od razu po zakończeniu pisania i sprawdzeniu testów. Na niejawnym posiedzeniu Zespołu Egzaminacyjnego odbywa się podsumowanie wyników. Podjętą wobec nich decyzję odnotowuje się w protokole, który koniecznie musi podpisać każdy członek zespołu. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia architektoniczne)

Ogłoszenie wyników egzaminu a wniosek Zespołu Egzaminacyjnego

Jednym z praw Zespołu Egzaminacyjnego jest wystąpienie ze specjalnym wnioskiem do Przewodniczącego Okręgowej Komisji. W dokumencie wnosi się o nadanie uprawnień budowlanych w określonych specjalnościach i konkretnym zakresie wszystkim tym kandydatom, którzy pozytywnie ukończyli egzamin. Zdany egzamin pisemny zachowuje ważność przez 3 lata i to w tym czasie można przystąpić do egzaminu ustnego. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Niezaliczenie egzaminu

Ogłoszenie wyników egzaminu, gdzie sam egzamin jest niezaliczony, skutkuje otrzymaniem decyzji wraz z pouczeniem. Znajdziemy tam informację o możliwości ponownego podejścia do egzaminu, choć w terminie nie dłuższym jak 3 miesiące. Jeśli negatywny wynik dotyczy części ustnej egzaminu, to w tej sytuacji możliwe jest powtórzenie wyłącznie tej części. Warto z pewnością przystąpić ponownie do egzaminu w wyznaczonym czasie. W takiej sytuacji nie będziemy musieli ponownie ponosić opłaty za pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Zaliczenie egzaminu

Ogłoszenie wyników egzaminu pisemnego przybiera postać listy wywieszanej przez komisję na korytarzu. Na efekty tego sprawdzenia wiedzy nie trzeba czekać długo; czas jest tak naprawdę uzależniony wyłącznie od liczby pozostałych kandydatów. Czas oczekiwania raczej nie przekracza 3 godzin, choć oczywiście zdarzają się sytuacje nieco dłuższego czekania. Ogłoszenie wyników egzaminu ustnego również następuje bardzo szybko, ponieważ zaraz po niejawnym posiedzeniu Zespołu Egzaminacyjnego. Pozytywny wynik jest ważny przez 3 lata i w tym czasie musimy wstąpić w szeregi samorządu zawodowego. Dla przypomnienia, jest to konieczna decyzja, aby móc wykonywać zawód. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com