fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ciekawym faktem jest to, iż odpowiednie usytuowanie budynku na działce ma wpływ na energię cieplną. Ponadto również na komfort użytkowania obiektu. Warto więc rozpatrzeć odpowiednie usytuowanie domu. Ważne jest umiejscowienie domu w zależności od strony światła. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w przypadku domów energooszczędnych. Czy też pasywnych, zalecane w tym przypadku jest położenie od strony południowej oraz północnej. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Strona północna i południowa

W przypadku, gdy droga znajduje się od strony północnej dom jest dobrze usytuowany. Od strony ulicy warto mieć wejście do domu. Od strony północnej warto też w domu wyznaczyć pomieszczenia, które wymagają chłodu, czyli na przykład spiżarnia, kuchnia, garaż, pomieszczenia gospodarcze. Dla północy nie warto projektować balkonów, czy dużych okien. Może to być większe zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, a więc będziemy musieli bardziej ogrzewać dom. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)
Będzie on bardziej wychłodzony. Od strony południowej warto usytuować salon, powinno wystarczyć nasłonecznienie i ciepło. Od strony południowej sprawdzają się tutaj pokoje dzienne, gabinety oraz jadalnia. Właściwie nachylenie dachu pozwala na zamontowanie solarów, czy ogniw fotowoltaicznych. Zapewniają one zaoszczędzenie energii elektrycznej, a także pieniędzy związanych z kosztami utrzymania domu. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Warto też zwrócić uwagę na to, by dom był umieszczony w danej części działki. Aby pozostała na pozostałej części można było urządzić na przykład ogród. Niekoniecznie dobrym rozwiązaniem jest wybudowanie domu na środku działki. Jeżeli mamy dość dużą powierzchnię budowlaną, to warto wybrać odpowiednie miejsce nieco z boku, aby również odpowiednio zaplanować ogród. W przypadku małych działek czasem nie ma wyjścia. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com