fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odpowiedni zawód a uprawnienia budowlane

Na nasze szczęście, uprawnienia budowlane możemy otrzymać nie tylko po ukończeniu studiów – wystarczy odpowiedni zawód. Oczywiście tak uzyskane uprawnienia nieco się różnią, bowiem w takiej sytuacji otrzymamy je wyłącznie w zakresie ograniczonym. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Specjalności konstrukcyjne

Odpowiedni zawód dla uprawnień w specjalności konstrukcyjno-budowlanej to cieśla, murarz, murarz-tynkarz lub technik budownictwa. Wybór wydaje się dość szeroki, choć już dla specjalizacji architektonicznej jedyną opcją jest bycie technikiem architektem. Starając się o nadanie uprawnień elektrycznych, możemy być natomiast elektrykiem, technikiem elektrykiem albo technikiem elektroenergetykiem transportu szynowego. Moglibyśmy wybrać też tytuł technika elektryka kolejowych sieci elektroenergetycznych. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Odpowiedni zawód dla specjalności inżynieryjnych

Ubiegając się o uprawnienia w specjalizacji inżynierowej drogowej bądź mostowej przydatny byłby tytuł technika budownictwa lub technika drogownictwa, dróg i mostów kolejowych. W specjalności kolejowej dotyczącej kolejowych obiektów budowlanych potrzebny byłby nam zawód technika budownictwa bądź technika dróg i mostów kolejowych. W przypadku specjalności kolejowej – sterowanie ruchem kolejowym przydałoby się być technikiem transportu kolejowego. Inną alternatywą jest jeszcze technik elektryk urządzeń zabezpieczających i sterujących ruchem kolejowym albo technik automatyk sterujący ruchem kolejowym. (uprawnienia budowlane – egzamin)

Gdzie najwięcej opcji?

Najwięcej możliwości mamy wybierając specjalność instalacyjną sieci i instalacji dotyczącą urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych. Tu o odpowiedni zawód naprawdę nietrudno. Możemy bowiem być monterem sieci cieplnych lub wodnych i kanalizacyjnych. Monterem sieci i instalatorem urządzeń sanitarnych, instalacji i urządzeń sanitarnych, instalacji gazowych albo sieci gazowych. Nasz wybór mógłby też paść na tytuł technika gazownictwa, technika energetyka, technika urządzeń sanitarnych lub technika inżynierii środowiska i melioracji. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com