fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ostrzeżenie przed domem

Systemy alarmowe to podstawowe narzędzie, które stosowane jest do ochrony domu. Jednak bywa, że ewentualny złodziej pojawia się nie tylko u progu naszych drzwi, ale najpierw możemy go spotkać w okolicach naszego domu. W tym przypadku na pomoc systemom alarmowym przychodzi ochrona obwodowa domu. Na czym polega jej działanie? Przede wszystkim na tym, że jeżeli niepożądany gość pojawi się w okolicy naszego domu, będziemy o tym natychmiast poinformowani, więc możemy działać już zapobiegawczo, zanim pojawi się u progu naszych drzwi. (uprawnienia budowlane kontakt)

Ochrona obwodowa domu

Elementy ochrony obwodowej

Ochrona obwodowa domu składa się z kilku istotnych elementów. (program egzaminu na uprawnienia) Pierwszym z nich są bariery podczerwieni, które przez cały czas są aktywne. Do właśnie z nimi intruz spotyka się w pierwszej kolejności. Bariery podczerwieni składają się z nadajnika i odbiornika. Te dwa elementy mają za zadanie przesyłanie między sobą wiązek promieni IR. Jeśli jakakolwiek z nich ulegnie zerwaniu – wówczas włącza się alarm. Oczywiście możemy zaopatrzyć się w bariery podczerwieni, które mają znacznie większą ilość wiązek. Może być ich nawet aż 8. Sama odległość czujników od naszego domu powinna wynosić 20 m, jeśli mówimy o wnętrzu, natomiast jeśli chodzi o zewnętrzną część domu to powinna wynosić 10 m. Dlaczego jest to aż takie ważne? Ponieważ właśnie tak zapewniona odległość od budynku sprawi, że będziemy poinformowaniu o pojawieniu się złodzieja jeszcze przed ewentualnym włamaniem. (uprawnienia budowlane 2022)

Niezastąpione czujniki

Działanie złodzieja opiera się na wielu elementach. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Złodziej nie patrzy, co niszczy w naszym domu, zależy mu na tym, by się po prostu do niego dostać. Może więc chcieć wybić okna, jednak jeśli my będziemy zaopatrzeni w ochronę obwodową – nie będzie miał takiej możliwości, ponieważ alarm poinformuje nas o takim zdarzeniu jeszcze przed jego zaistnieniem. Ochrona obwodowa zawiera w sobie jeszcze czujniki magnetyczne, które właśnie kontrolują otwieranie okien bądź drzwi w naszym domu. Są bardzo tanie, więc zaopatrzenie się w nie nie będzie żadnym problemem.

Dodatkowe czujki

Oczywiście sprawa nie jest aż tak prosta, jakby się wydawało. Sam montaż czujek magnetycznych nie spowoduje, że będziemy wiedzieli o włamaniu. Dodatkowo do nich należy zakupić czujniki akustyczne. Jest bardzo inteligentna, ponieważ potrafi rozróżnić między sobą dźwięki tłuczenia, więc jest odporna na tzw. fałszywe alarmy, którymi może być np. zbicie szklanki. Dostępna w zestawie jest także czujka wibracyjna, która będzie dawała nam znać w przypadku próby przedostania się złodzieja przez drzwi. Z kolei czujnik pizoelektryczny odpowiada za drgania, które wywołuje dobijanie się włamywacza do drzwi i powoduje automatyczne włączenie się alarmu. Mamy także czujkę, która odpowiednio zareaguje w sytuacji, w której ktoś będzie próbował otworzyć nasze okna od zewnętrznej strony. Oczywiście możemy swobodnie otwierać okna od wewnątrz, wówczas czujka nie zareaguje. Jednak jakikolwiek ruch z zewnętrznej strony – spowoduje włączenie się alarmu.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com