fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne systemy alarmowe w domach

Systemy alarmowe w nowoczesnych domach mogą mieć  dwojaką postać, mogą to być systemy przewodowe lub bezprzewodowe.

Praktycznym rozwiązaniem są systemy przewodowe. Jeśli dom jest dopiero w budowie nie musimy wtedy kłuć ścian, by zainstalować odpowiednie systemy. Jeżeli jednak mamy gotowe mieszkanie czy dom i chcemy się zdecydować na nowoczesne systemy powinniśmy wybrać systemy bezprzewodowe. Są one równie praktyczne, dobre w działaniu i zapewniające odpowiednią ochronę. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Nowoczesne systemy alarmowe
Nowoczesne systemy alarmowe

Czy tylko wyłącznie ochrona?

Systemy alarmowe nie tylko stanowią funkcję ochroną, zazwyczaj w domach inteligentnych stanowią  system wielu elementów współdziałających ze sobą. Elementy te zarządza się przez system kontroli. Możemy kontrolować je za pomocą pilotów, czy nowoczesnych aplikacji wgranych w telefonach, tabletach, czy też komputerach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zapewniające swobodny dostęp  do monitoringu, w zależności od tego, gdzie jesteśmy i mamy połączenie na przykład z internetem. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Systemy alarmowe współdziałają z różnymi czujnikami. W skład systemów alarmowych wchodzą kamery, które są zainstalowane w każdym pomieszczeniu, jak również na zewnątrz budynków. Systemy alarmowe wyposażone są w alarmy dźwiękowe oraz światło. W przypadku włamywacza jesteśmy informowani o danej sytuacji, jak również odpowiednie służby, które przyjeżdżają w razie pojawienia się jakiegoś niebezpieczeństwa. Dzięki szeroko rozbudowanym systemom alarmowym mamy pewność, iż nasze domy są bezpieczne i  pod stałą kontrolą. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 

Zasada inteligentnego domu opiera się na współdziałaniu wszystkich czujników, przekaźników, które łączą się w jeden system. Alarmy powinny stanowić integralną część takiego systemu, by swobodnie zarządzać poszczególnymi elementami np. za pomocą aplikacji wgranej do komputera czy smartfona. Właściciel domu może spokojnie jechać do pracy, czy na wycieczkę i kontrolować wszystko co dzieje się w domu za pomocą aplikacji wgranej do telefonu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com