fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne kuchnie

Kuchnie są miejscem, gdzie zazwyczaj na ścianach kładzie się płytki nad blatem, można w tym celu wykorzystaj również najnowsze inspiracje w postaci kafelek, czy szklanych płyt. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

nowoczesne kuchnie
nowoczesne kuchnie

Jednolite gładkie płytki

Jeżeli meble kuchenne wykonane są z wzorzystych materiałów np. posiadają wzorzyste fronty, czy wyraźnie zaznaczone słoje, występujące w drewnie, warto ścianę nad blatem wyłożyć płytkami w jednolitym gładkim kolorze. Zbyt duża ilość różnorodnych wzorów będzie wyglądać nieestetycznie i stworzy chaos w pomieszczeniu. Jeżeli mamy sytuację odwrotną, tzn. gładkie meble w jednolitym kolorze, spokojnie możemy pokusić się o bogato zdobione wzorzyste kafelki. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Można tutaj wykorzystać kafelki w stylu marokańskim, czy hiszpańskim. Posiadają one piękne wzory, zazwyczaj geometryczne kształty, charakteryzują się regularnością i symetrią.

Biel zawsze modna- płytki typu metro

Białe, klasyczne płytki do kuchni w kształcie prostokątnych kafli chętnie wykorzystywane są w polskich wnętrzach. Można powiedzieć, że ostatnio stają się bardzo popularne wśród płytek ściennych w kuchni. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Płytki typu metro idealnie komponują się ze stylem vintage. Tutaj dobrze sprawdzają się płytki wypalane i szkliwione, które są podobne do kafli piecowych, charakterystycznych dla wyposażenia kamienic czynszowych. Idealnie sprawdzają się również ręcznie formowane wypalane kafle, które są szkliwione.

Niezastąpiony płytki cementowe

Dla osób, które lubią mocne akcenty, dedykuje się  zestawienia płytek o jaskrawych mocnych, kolorach. Bardzo ładnie prezentują się np. czerwone płytki z delikatnym wzorem w połączeniu z białymi meblami. Takie zestawienie można również stworzyć z fioletowymi, różowymi, pomarańczowymi, czy zielonymi płytkami.

Kolorowe płytki można wykorzystać w różny sposób, w różnych miejscach. Płytki wykorzystuje się w kuchni wyłącznie w „sferze mokrej”, czyli w okolicach zlewu, zmywarki lub jako np. jaskrawy chodnik w przestrzeni podłogi. (testy 2019 uprawnienia)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com