fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowa jakość szpachlowej masy

Nowa szpachlowa masa wyrównująca to UZIN NC 111 BiColor. Stanowi ona połączenie parametrów, które są na bardzo dobrym poziomie oraz funkcjonalności. Ten rodzaj materiału zmienia swoją barwę w zależności od tego, jaki stopień wilgotności występuje. Po wylaniu masy jest on zielony. Kiedy wysycha, kolor zmienia się na łososiowy. Montażysta w związku z tym wie, że może rozpocząć już dalsze etapy prac. To wszystko dzieje się bez konieczności przeprowadzania pomiarów dodatkowych, które przy szpachlowych masach nie są jednoznaczne.  (uprawnienia budowlane segregator)  

Nowa jakość szpachlowej masy
Nowa jakość szpachlowej masy

Właściwości nowej szpachlowej masy

Nowa masa cechuje się niskim skurczowym naprężeniem. W związku z tym można nakładać ją również na podłoże, które nie jest stabilne. Masa ma również dobry poziom wytrzymałości C50 co sprawia, że można stosować ją w każdych warunkach, również mając do czynienia z inwestycją narażoną na duży stopień natężenia ruchu oraz na duże obciążenia. Masę stosuje się z powodzeniem pod tekstylne wykładziny oraz wykładziny elastyczne o różnych rodzajach. Bez problemu sprawdzi się pod okładzinami z naturalnego kamienia czy pod ceramicznymi płytkami.  (uprawnienia budowlane 2022) 

 Jej techniczne dane mówią, że zużycie masy kształtuje się na poziomie 1,7kg/m2 przy grubości warstwy wynoszącej 1 mm. Grubość maksymalna warstwy powinna wynosić 10 mm, a temperatura minimalna do stosowania to taka, gdzie na podłożu wynosi ona 10°C. W optymalnych warunkach można wchodzić na nią po upływie 2 godzin, a wykładzinę można układać po czasie od 8 do 10 godzin, kiedy masa zmieni swój kolor. Masa posiada wysoki stopień wytrzymałości oraz występują w niej podczas wiązania niewielkie skurczowe naprężenia. EMICODE EC 1 PLUS w technicznych danych masy oznacza bardzo niski poziom emisyjności, natomiast RAL-UZ 113 oznacza, że produkt ten jest ekologiczny.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Zalety masy UZIN NC 111 BiTurbo

UZIN NC 111 BiTurbo pozwala ocenić na pierwszy rzut oka, czy dana powierzchnia nadaje się do klejenia okładziny, tzn. czy jest ona w odpowiednim stopniu sucha. Inną zaletą jest to, że poprzez zmieniający się kolor widzi się, kiedy masa jest gotowa na swojej całkowitej powierzchni. Takie rozwiązanie działa także w przeciwną stronę. Kiedy nałoży się klej, kolor masy pokaże, w którym z miejsc się on znajduje. Takie rozwiązanie można uznać za sprytne, i pozwala ono uniknąć wielu problemów w czasie wykonywania inwestycji. (uprawnienia budowlane program) 

Przedwczesne montowanie wykładziny

Rozwiązanie polegające na zmieniającym się kolorze masy przynosi wiele korzyści. Kiedy wykona się przedwcześnie montaż wykładziny, a podłoże będzie zbyt wilgotne, w takiej sytuacji prowadzi to do pojawienia się na powierzchni pęcherzy, a w pomieszczeniu unosić się zacznie nieprzyjemny zapach. Innym problemem są niedoklejone fragmenty, jakie mogą się przytrafić, kiedy nieodpowiednio powierzchnia zostanie pokryta klejem. Szpachlowa wyrównująca masa gipsowa UZIN NC 111 BiColor wyróżnia się dobrym stopniem rozpływalności. Po jej wylaniu tworzy ona gładki rodzaj powierzchni. W wielu przypadkach nie szlifuje się jej w dalszym etapie.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com