fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Paca

To element niezbędny, aby poprawnie nałożyć klej. Posiada ona dwie strony. Gładką – do nakładania kleju. Ząbkowaną – do przeczesywania materiału. Dzięki takiemu układowi tworzy się warstwa o dużej powierzchni. Klej musi być dobrze przygotowany, ponieważ to on zapewnia stabilność i wytrzymałość płytek na przestrzeni lat. (uprawnienia budowlane kontakt)

Krzyżaki

Niewielkie plastykowe elementy, których używa się do zachowywania równego dystansu między pojedynczymi płytkami. Wyrzuca się je, gdy płytki są już poprawnie ułożone. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Można zakupić je w różnych wielkościach, dzięki czemu nadają się idealnie do każdego rodzaju płytek. Zasada jest oczywista. Jeśli wybierze się płytki wielkoformatowe, kupuje się krzyżaki o większej szerokości. Jeśli jednak są to płytki o niewielkiej wielkości, wybiera się te krzyżaki, które pozwalają na zachowanie minimalnej odległości między nimi.

Niezbędne narzędzia do układania płytek
Niezbędne narzędzia do układania płytek

Profile

Te służą do wykańczania narożników. Pomagają utrzymać idealny kąt prosty i ułatwiają schludne i równe wykończenia. Nie są niezbędne, ale dzięki nim można wzmocnić cały efekt i zapewnić lepsze wrażenia estetyczne. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Listy

Nie są widoczne, ponieważ ukrywa się je pod płytkami. Używa się ich w celu zabezpieczenia krawędzi płytek. Najlepiej widać ich zastosowanie, gdy materiał kończy się na pewnej wysokości ściany, a dalszą część stanowi np. farba bądź inne tworzywo.

Fugi

To element, którego nie można pominąć. Fugi to specjalne masy, które służą do wypełniania przestrzeni między płytkami. Dobiera się je do rodzaju płytek, ich koloru i szerokości przerw między nimi. Odcień fugi wpływa na odbiór wnętrza, co warto brać pod uwagę. Ciemne mogą przytłaczać i zmniejszać optycznie pomieszczenie. Jasne stworzą estetyczne wrażenie czystości, chyba że z biegiem lat będą brudne z powodu zaniedbania. (program egzaminu na uprawnienia)

Jeśli chodzi o dobór fugi do kamieni, najlepiej dopasować je odcieniami. Dzięki temu całość będzie wyglądać naturalnie i elegancko, a to wpłynie na odbiór całego pomieszczenia.

Fugówki

To narzędzie do układania fug. Wyglądem przypomina szpachelkę, ale jej część jest gumowa. To sprawia, że łatwiej się z nią pracuje. Guma jest elastyczna i ułatwia rozprowadzenia masy na przygotowanej powierzchni. Bez figówki montaż płytek ceramicznych jest niemożliwy. (uprawnienia budowlane 2022)

Gąbka do fug

Taka gąbka jest niezbędna do prac wykończeniowych. Używa się jej do przemywania fugowanej wcześniej powierzchni. Taką gąbką ściąga się nadmiar masy, który pozostał na płytkach. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, inaczej całość może przyschnąć, a czyszczenie takiej powierzchni może uszkodzić świeżo ułożone kafelki.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com