fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nieograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane: wprowadzenie

Aby uzyskać nieograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane, musimy podejść do dwuetapowego egzaminu. Same uprawnienia możemy zdobyć do projektowania, do kierowania pracami budowlanymi lub łącznie, do kierowania i projektowania razem. Egzamin, który nas czeka, składa się z części pisemnej i ustnej. Ilość pytań zależy ściśle od wybranego rodzaju i zakresu uprawnień, o jakie się ubiegamy. Ich tematyka zależy w dużej mierze od specjalności, jednakże niektóre kwestie mogą być podobne. Chodzi tu zwłaszcza o kwestie związane z prawem budowlanym. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Jak dobrze przygotować się do egzaminu ustnego?

Największe obawy w kandydatach wzbudza część ustna egzaminu na nieograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane. Powodem takiego stanu rzeczy może być fakt, iż o wiele łatwiej można się przygotować do egzaminu pisemnego. Na rynku istnieje wiele programów przygotowujących do zdania tej części. Z egzaminem ustnym sprawa komplikuje się, ponieważ komisja ma prawo zadać własne, dodatkowe pytania. Najczęściej odnoszą się one do praktyki zawodowej kandydata, stąd warto się do niej przyłożyć. Prawidłowe wykonywanie obowiązków, uczestnictwo we wszystkich pracach i poznawanie odpowiednich aktów prawnych na pewno nam w tym pomoże. (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia) (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Nieograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane: przykładowe pytania

Na egzaminie ustnym na nieograniczone uprawnienia konstrukcyjno-budowlane pojawia się 8 pytań. Analizując pytania egzaminacyjne z poprzednich lat, możemy wyróżnić przykładowe, które mogą się pojawić podczas następnej sesji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy zapytani o odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych. Czy możemy do nich dopuścić i na jakich warunkach? Komisja może także poprosić o odpowiedź na pytanie dotyczące rodzai urządzeń i instalacji. Które z nich należy zamieścić w rysunkowej części projektu budowlanego? Które elementy projektu budowlanego są poddawane sprawdzeniu przez właściwy organ? Nie powinno zdziwić nas także pytanie o sposoby ochrony metalu przed zjawiskiem korozji. (program uprawnienia budowlane) (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com