fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dlaczego nie montować okien latem?

Nie jeden z nas znalazł się w takiej sytuacji, w której fachowcy powiedzieli nam wprost: – Przepraszamy, ale jest gorąco i nie możemy zamontować okien. Uczucie jakie nam towarzyszy? Pełne oburzenie! Co to ma za znaczenie! A jeśli mamy do czynienia z falą upałów to będzie oznaczać, że nie ma możliwości zamontowania okien np. przez okres tygodnia bądź dwóch? (uprawnienia budowlane 2022) Niedorzeczne. A jednak. W tym przypadku łatwo o pomyłkę. Nie jest to wymysł fachowców, ani brak ich chęci. Jest szereg powodów, dla których nie powinno się montować okien podczas dużej temperatury zewnętrznej. . (uprawnienia budowlane program) Dlaczego? Sprawdź to sam!

Nie montuj okien w upał!
Nie montuj okien w upał!

Cała prawda w piance

Najważniejszy argument to pianka. Często więc panikujemy i proponujemy fachowcom montaż okien wcześnie rano. A oni dalej upierają się, że pianka schnie kilka godzin i niestety – im bliżej do południa tym gorsza sytuacja. Co teraz? Czy mają rację? Podobno możemy zapomnieć o montażu okien podczas upałów w lato, zwłaszcza jeśli są umiejscowione od strony południowej. Dlaczego? Pianka, którą montażyści używają do montażu okien nie ma cech termoutwardzalności. (uprawnienia budowlane kontakt) Co to oznacza? Że pod wpływem wysokiej temperatury może wykazywać cechy upłynniające. To oznacza, że kiedy fachowcy wtrysną ją w szczelinę, nie stężeje ona tak, jak powinna. Istnieje opcja, że podda się stężeniu, natomiast po pewnym czasie, pod wpływem napływającego do niej ciepła z zewnątrz po prostu zmięknie. Taki proces uszkadza całą strukturę piankową. Trudno poddać ocenie fakt, czy pianka faktycznie narażona na ciepło zewnętrzne przez kilka godzin narażona jest na upłynnienie. Czy np. czasowe jej zaciemnienie to cały klucz w tej sytuacji? Być może, jednak jest to duże ryzyko, na które fachowcy nie chcą się decydować. I dobrze, że o tym mówią, przynajmniej są wobec nas uczciwi. Wiadomym jest fakt, im niższa jest temperatura tym pianka ma większą gęstość i lepiej chroni termicznie. (segregator egzamin ustny uprawnienia) To podstawowa kwestia, dla której warto zaczekać.

Etap montowania

Zawsze etap montowania okien powinien się odbywać w temperaturze nie większej niż 40 stopni, choć to i tak za dużo. Optymalna temperatura to na pewno nie temperatura panująca latem, ponieważ wtedy zawsze jest ryzyko rozpuszczenia się pianki. Lepiej poczekać i zaplanować montowanie okien na inną porę roku, np. wczesną wiosnę bądź wczesną jesień. Dzięki temu pianka będzie miała czas, by oddać swoje właściwości. Należy też absolutnie nie zapominać o taśmach uszczelniających! Jakie mają być to taśmy? Przede wszystkim paroizolacyjną od środka i paroprzepuszczalną od wewnątrz. Tutaj należy więcej przeczytać w artykułach skupiających się stricte na uszczelnianiu okien. Wtedy nasza wiedza w tym zakresie będzie kompleksowa i niepodważalna.(program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com