fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nawierzchnie ażurowe na drodze do domu

Sposób w jaki chcemy zagospodarować powierzchnię działki jest ściśle określony przez prawo budowlane. Dlatego biologicznie czynny teren dotyczy każdego elementu zabudowy, także układu drogowego. Problemowe mogą okazać się małe działki, gdzie chcemy ulokować podjazd do garażu. Dlatego jednym z rozwiązań mogą okazać się nawierzchnie ażurowe, które spełnią warunki prawa i jednocześnie będą utwardzeniem powierzchni.(uprawnienia budowlane)

Jakie są w takim razie zalety powierzchni ażurowych? Ważnym aspektem jest minimalny udział biologicznie czynnej powierzchni na obszarze działki. Niektóre w tych powierzchni są wyśrubowane. Ponieważ wykorzystanie ażurowych elementów pozwoli na zaprojektowanie wszystkiego zgodnie z prawem to jeszcze zapewni naturalne odwodnienie terenu.

Ponadto montaż płyt lub kostek ażurowych nie jest skomplikowany. Montaż wygląda tak jak układanie tradycyjnej kostki betonowej. W pierwszej kolejności korytowanie i montaż obrzeży, następnie podbudowa i ułożenie elementów końcowych. Warto pamiętać, żeby podbudowa była przepuszczalna, a nie na przykład cementowa. Można użyć w tym przypadku geowłókniny, pisaku i drobnego kruszywa.(program z aktami na uprawnienia budowlane)

Nawierzchnie ażurowe na drodze

Kostka ażurowa –  nie jest dla wszystkich

Dlatego warto zastanowić się czy to rozwiązanie jest dla nas odpowiednie. Dla kobiet na wysokich obcasach czy starszych osób poruszających się o lasce nie będzie to komfortowa nawierzchnia. Dlatego warto pamiętać, że w najczęściej uczęszczanych miejscach nie wykorzystywać nawierzchni ażurowych. Mogą być niepraktyczne. Warto postawić na nawierzchnie mieszane. Wnioskując, wykorzystując pełna kostkę łatwo można wyznaczyć ciągi piesze, aby skierować użytkowników i uzupełnić kompozycję zabudowy. Dzięki temu użytkowanie będzie swobodne i wygodne i również nacieszymy oko świetnym efektem pracy projektantów i wykonawców.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com