fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Największa na świecie mieszana elektrownia chińska BEES

Chiński producent litowo – jonowych akumulatorów Contemporary Amperex Technology CO. Limited zrealizował największą na świecie i pierwszą na terenie Chin elektrownię mieszanej energii. Jest ona stworzona w systemie przechowywania energii BEES i powstała w ramach demonstracyjnego projektu energii mieszanej Luneng Haixi. To pierwszy w Chinach taki zakład. Łączy on ze sobą energie fotowoltaiczną, wiatrową, skoncentrowaną słoneczną energię oraz system do przechowywania energii w sieci w jednym systemie. Ta Chińska elektrownia nadzoruje trzy odmienne źródła energii z niestabilnym i wahającym się poziomem generacji. Nieustannie reagują one na zmieniające się zapotrzebowanie. W związku z tym system zarządzania akumulatorami i akumulatory stanowią niezbędny element, który daje gwarancję niezawodności systemu. Dostawca akumulatorów, jakim jest firma CATL na potrzeby projektowe dokonała rozpracowania wymagań podczas projektu produktu oraz jego realizacji. Tylko 17 dni zajęło testowanie oraz zatwierdzenie w sieci systemu BEES. (uprawnienia budowlane segregator)  

Największa na świecie mieszana elektrownia chińska BEES
Największa na świecie mieszana elektrownia chińska BEES

Wymagania strukturalne

Proces związany z realizacją projektu zakładał bardzo rygorystyczne strukturalne wymagania, gdyż miejscowość Golmud zlokalizowana jest w aktywnym sejsmicznie obszarze. To powoduje, że powstała konieczność instalacji systemów powodujących absorpcję drgań. Centrum testów CATL, które cechuje się nowoczesnością dokonało serii symulacji i testów aby udowodnić, że proponowane akumulatory stawią czoła potencjalnie występującym trzęsieniom ziemi, nawet do poziomu skali wynoszącej 8 stopni. (uprawnienia budowlane 2022) 

Bezpieczeństwo stacji przechowującej energię

Głównym priorytetem w czasie budowania stacji do przechowywania energii było zachowanie bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane materiały pozwoliły CATL zminimalizować ryzyko pojawienia się uszkodzeń i awarii. Firma ta swoje postępowanie oparła o proces projektowania FMEA. Pozwala on identyfikować czynniki związane z ryzykiem i realizować plany, które spowodują zapobieganie wystąpienia ryzyku na wczesnym etapie opracowania produktu, jego produkowania oraz w czasie zarządzania nim. Takie postępowanie prowadzi do zapewnienia bezpieczeństwa w obsłudze systemu akumulatorów poprzez wprowadzenie poprawnego projektu modułów, ogniw, szaf, a także systemów związanych z kontrolą. Firma CATL zastosowała trójwarstwowy ochronny system, co dało gwarancję wydajności dla systemu akumulatorów. Stały się one chronione od szkód spowodowanych przeładowaniem, rozładowaniem, wpływem temperatury czy zbyt dużym poziomem napięcia. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Zarządzanie poziomem temperatur

Głównym wyzwaniem odnośnie wydajności i bezpieczeństwa, z jakim mierzy się firma CATL i całą branża jest zarządzanie temperaturą.  (uprawnienia budowlane program) Elektrownia zlokalizowana jest w miejscowości Golmud. W tych miejscach temperatura waha się w przedziale od -33,6 do poziomu +35,5°C. Chcąc zapewnić akumulatorom pracę przez okres 15 lat CATL wprowadziła system chłodzeniowy. Wykorzystuje on powietrzne tunele oraz specjalne projekty związane z przepływem powietrza, aby zagwarantować stały poziom temperatury w szafach. System związany z zarządzaniem akumulatorami uruchamia system chłodzenia od razu po pojawieniu się temperaturowych anomalii. Przechowywana energia z kolei pełni dla akumulatora funkcję ochronną od jego utraty pojemności albo od galwanizacji jonu, w związku z ładowaniem w niskim poziomie temperatur.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com