fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Złożenie wniosku o nadanie uprawnień budowlanych krok po kroku

Kiedy osoba, która chciałaby uzyskać uprawnienia budowlane, zdobędzie wykształcenie wyższe oraz doświadczenie na praktykach zawodowych, kolejnym jej krokiem powinno być złożenie wniosku u nadanie uprawnień budowlanych. Aby to zrobić, należy udać się do Okręgowej Izby Inżynierów. Wybór danej izby zależny jest od miejsca zamieszkania, absolutnie nie od miejsca zameldowania. (nauka do uprawnień budowlanych)

Kiedy wniosek zostanie już rozpatrzony, następnym posunięciem powinno być przystąpienie do egzaminu pisemnego. Odbywa się on w dwóch turach – letniej oraz zimowej. Sesję letnią organizuje się pomiędzy 15 a 20 maja. Sesja zimowa ma natomiast miejsce między 20 a 25 listopada. (testy 2020 uprawnienia)

Egzamin na uprawnienia budowlane

Egzamin właściwy odbywa się dokładnie tego samego dnia i o tej samej godzinie, niezależnie od danej Izby. Zastosowanie takiego zabiegu zdecydowanie zmniejsza ryzyko jakichkolwiek przecieków odnośnie materiałów i pytań, jakie znajdowały się w arkuszach egzaminacyjnych.

Kiedy osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlane pomyślnie przejdzie przez procedurę egzaminu pisemnego, przychodzi pora na egzamin ustny. Jego termin ustala się już indywidualnie. ( program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia )

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o nadanie uprawnień budowlanych?

Wniosek o nadanie uprawnień budowlanych musi być uzupełniony o stosowną dokumentację. Jednym z najważniejszych dokumentów, które trzeba dołączyć, jest dokument potwierdzający zdobycie wymaganego wykształcenia. Najczęściej jest to dyplom ukończenia studiów lub też zdobycia tytułu zawodowego.

Do wniosku należy dołączyć także wypis z przebiegu studiów. Dokument ten musi koniecznie opieczętować i podpisać osoba reprezentująca władze uczelni. Oświadczenie potwierdzające odbycie praktyk budowlanych oraz zestawienie zbiorcze pełnionych podczas nich funkcji także są elementem pełnej dokumentacji wniosku o nadanie uprawnień budowlanych. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com