fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Mycie kafelek po remoncie

Nierzadko zdarza się, że po przeprowadzonym remoncie, mimo zabezpieczenia niektórych powierzchni, doszło do zabrudzenia płytek. Ma to miejsce zarówno w przypadku ścian, jak i podłóg. Ich doczyszczenie jest często czasochłonne i dość uciążliwe. Sprawdźmy więc, co zrobić, aby poradzić sobie z zabrudzeniami kafelek po pracach remontowych i czym je najlepiej czyścić. (uprawnienia budowlane kontakt)

Mycie kafelek po remoncie

Preparaty do usuwania fugi

Nie da się ukryć, że brud brudowi nierówny, a więc nie da się znaleźć jednego preparatu do wszystkich zabrudzeń.   (segregator egzamin ustny uprawnienia) Także rodzaj zabrudzenia i jego częstotliwość są całkowicie odmienne. Jeżeli więc mamy do czynienia z dość małymi zabrudzeniami, które mają swoje połączenie z pyłem i kurzem, śmiało możemy zastosować ściereczkę i wodę. Jeżeli zajdzie potrzeba, można do tego dodać niewielką ilość detergentu. Jeżeli jednak zabrudzenia nie chcą zejść z powierzchni kafelek, wówczas należy sięgnąć po bardziej specjalistyczne preparaty. Tego typu zabrudzeniem najczęściej są fugi. Co należy podkreślić, zarówno glazura, jak i terakota powinna być przemywana na bieżąco, niedługo po nałożeniu fugi. Wówczas nie powinno być problemu z ich doczyszczeniem, ale także i uszkodzeniem. Jeżeli jednak dojdzie do ich zabrudzenia – również należy użyć specjalistycznych płynów. Takim płynem jest płyn do usuwania fug jest Pramol Cemex. Nada się on zarówno do zabrudzeń pozostałości cementowych, jak i betonowych. Ma swoje zastosowanie nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także i na zewnątrz. Jest odporny na działanie kwasów i można go zastosować do różnego rodzaju płyt.   (uprawnienia budowlane 2022)

Oro Perfekt

Jeżeli mamy do czynienia z zabrudzeniami klejowymi powinniśmy bardzo szybko się ich pozbyć. Inaczej z pewnością będzie wybitnie trudno się ich pozbyć. Jeżeli są dość świeże, wówczas należy spróbować doczyścić je za pomocą ścierki i wody. Jeżeli jednak to nie wystarczy – należy zwilżyć płytki wodą, a następnie użyć środka do usuwania osadów budowlanych. Środek ten powinien mieć kwaśny odczyn. Jako jeden z lepszych środków wskazuje się płyn Oro Perfekt, który jest przeznaczony do usuwania zabrudzeń poremontowych. Można zastosować go na płytki ceramiczne, płytki podłogowe, płytki cotto i kamienie naturalne, które nie zawierają wapnia. Oczywiście najlepiej przed jego zastosowaniem dokładnie sprawdzić, czy nasza powierzchnia wskutek jego działania nie zaczyna się odbarwiać lub matowieć. Jeżeli nie – należy stosować produkt zgodnie z jego przeznaczeniem.   (uprawnienia budowlane program) 

Wilgotna ściereczka

Wilgotna ściereczka z pewnością sprawdzi się w przypadku czyszczenia nią kurzu oraz innych, małych zanieczyszczeń. W tym celu do niej należy dołożyć płyn do mycia naczyń. Jedyne, co należy zrobić to przede wszystkim dobrze wymieszać płyn z wodą i co jakiś czas wymieniać wodę na czystą. Jeden cykl mycia może nie wystarczyć, więc jeżeli tak jest to należy wykonać ich kilka. Czasami aby doczyścić jakieś zabrudzenie należy przede wszystkim najpierw je zwilżyć. Mowa np. o zabrudzeniach powstałych na skutek użycia kleju. W tym celu odpowiednie jego nawilżenie będzie kluczowe. Dopiero wówczas należy próbować się jego pozbyć, przy jednoczesnym zwracaniu uwagi na niezniszczenie powierzchni, na której się znajduje.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com