fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Montowanie brodzika w łazience

Posiadając wszystkie odpowiednie narzędzia można rozpocząć montaż brodzika w łazience. Warto pamiętać o tym, aby nie zdejmować ochronnej folii z niego, ponieważ może on ulec uszkodzeniu podczas prac montażowych. (uprawnienia budowlane 2022) Pierwszym krokiem jest ustalenie wysokości, jeżeli brodzik jest regulowany. Należy określić na jakim poziomie ma znajdować się jego krawędź górna. Ważne jest również sprawdzenie, czy panel obudowy pasuje do przestrzeni bocznej po zakończeniu montażu. Niektóre z brodzików posiadają mocujące zaczepy, aby przymocować brodzik do ściany. Określając wysokość, na jakiej ma się on znajdować należy zaznaczyć ją na ścianie i wywiercić w tym miejscu dziury na zaczepy mocujące. W kolejnym etapie należy przykręcić nóżki przy brodziku. Jest on często poprzedzony montażem ceowników, które mają za zadanie wzmocnić strukturę.

Montowanie brodzika w łazience
Montowanie brodzika w łazience

Montaż armatury odpływu brodzika

Kiedy mamy już zamontowane nóżki, przyszedł czas na montaż armatury odpływowej. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Brodzik należy ustawić w swoim miejscu i sprawdzić, czy elastyczna rura będzie dobrze dopasowywać się do odpływu. Jeżeli nie, należy ją odpowiednio przyciąć. Ważne jest, aby podczas przycinania uważać na uszczelki, które się znajdują przy odpływie. Jeżeli mamy już dobrą elastyczną rurę, za pomocą poziomicy sprawdza się, czy nóżki są dobrze wyregulowane, i czy brodzik stoi prosto. Po osiągnięciu idealnych ustawień brodzika nóżki przykleja się do podłoża silikonem, aby konstrukcja była stabilna. (program egzaminu na uprawnienia)

Prace wykończeniowe przy montażu brodzika

Kiedy mamy już podłączoną armaturę należy dokonać testu brodzika. Napełnia się go wodą i sprawdza, czy nie ma nigdzie przecieków, oraz czy na pewno jest on dobrze wypoziomowany. Jeżeli wszystko jest dobrze należy przykleić do ścian boki brodzika. Kiedy cała konstrukcja jest już stabilna zakłada się panel obudowy na brodzik i zdejmuje ochronną folię. Teraz pozostały już prace polegające na silikonowaniu wszystkich szczelin między brodzikiem a ścianą. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Montowanie niskich brodzików

Montowanie niskich brodzików odbywa się na równi z podłogą, bądź też trochę ponad posadzkę. Chcąc zainstalować płaski brodzik należy przygotować się do tego już podczas budowlanych prac. Jeżeli ma być on na równi z podłogą to w takim wypadku trzeba wykuć na niego miejsce w posadzce i odpowiednio uszczelnić. Posadzka musi być także zabezpieczona przed wszelkimi przeciekami. Podczas montażu niskich brodzików stosuje się odpływowe zestawy z syfonem, który czyści się od góry. Wszystkie elementy związane z instalacją niskiego brodzika muszą zostać schowane w posadzce. Do takich brodzików zazwyczaj są specjalne montażowe zestawy z nóżkami, aby odpowiednio dokonać regulacji jego wysokości. Od spodu przykręca się je na ceownikach. Kolejne prace są takie same, jak w przypadku brodzików o klasycznych nóżkach. Ważną kwestią jest pamiętanie o tym, aby boki brodzika w miejscu łączeń z posadzką uszczelnić przy pomocy silikonu. Takie prace spowodują, że woda nie będzie podciekać w tych miejscach. Jeżeli brodzik ma znajdować się ponad powierzchnią posadzki, wysokość zagłębienia w posadzce trzeba odpowiednio pomniejszyć.   (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com