fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Montowanie bram

Bramy montują wyspecjalizowane oraz przeszkolone montażowe ekipy. Są to zwykle konstrukcje złożone, dlatego też wymagają podczas montażu dużej precyzji oraz kontroli szczególnie, że posiadają złożone elektryczne mechanizmy. Szczegóły odnośnie montażowych zasad znaleźć można w instrukcjach, jakie opracowane są przez firmy produkujące bramy. Patrząc na ich montaż, podczas wyboru bramy najważniejsze wymiary to wysokość nadproża, głębokość wbudowania oraz szerokość węgarków. Wysokość nadproża oznacza odległość od krańca górnego wjazdowego otworu, aż po sufit garażu. Tą wysokość mierzy się w środku pomieszczenia. Głębokość wbudowania to inaczej długość danego pomieszczenia, jaka jest możliwa do wykonania zabudowania, a szerokość węgarków oznacza boczne przestrzenie. Mierzy się je od garażowych ścian do krawędzi wjazdowego otworu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Montowanie bram
Montowanie bram

Napędy stosowane do bram

Norma PN-EN 12433-2:2002 określa napędy do bram. Są to napędy ręczne, mechaniczne automatyczne oraz napędy awaryjne. Stosując mechaniczny napęd należy użyć sterowania, czyli urządzenia, które przetwarza zewnętrzne sygnały oraz steruje ruchem bramowego skrzydła. Sterowanie bramą może odbywać się za pomocą przycisku, kluczowego przełącznika, przełącznika pociąganego, czujnika, a także bezprzewodowo, z czasowym regulatorem, czuwakiem bądź impulsem. Każdy z tych sterowników pozwala otworzyć bramę w inny sposób. Szeroki wybór sprawia, że z pewnością każdy z klientów dobrze coś odpowiedniego pod swoje potrzeby. (uprawnienia budowlane 2022)

Oczyszczanie bram

Czyszcząc elementy przy bramie stosuje się ciepłą wodę oraz odpowiednie czyszczące środki, jakie dedykowane są przez producenta.   (uprawnienia budowlane program) Potrzebne są też miękkie szmatki bądź zmywaki. W przypadku czyszczenia przeszkleń stosuje się irchowe rodzaje szmatek albo mopów, tak jak przy myciu w oknach szyb. Prowadnice, uszczelki, zamki i inne elementy wykonane z tworzyw powinno czyścić się w określonych przedziałach czasowych, jakie określone są w instrukcji, gwarancyjnych kartach czy w folderach otrzymanych przez producenta. Ślizgowy obszar znajdujący się za bocznymi uszczelkami stale utrzymuje się w czystości. Kiedy powierzchnia bramy uszkodzi się w związku ze środowiskowymi czynnikami, może wystąpić konieczność dokonania zabezpieczenia przed ewentualnym pojawieniem się korozji.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Uruchomienie bramy

Przed dokonaniem uruchomienia bramy należy mieć pewność, że w obszarze nie znajdują się postronne osoby i nie znajdują się również żadne przedmioty. Podczas silnego wiatru nie powinno się uruchamiać bramy. Należy pamiętać, że przed wyjazdem bądź wjazdem trzeba się upewnić, że brama otwarła się całkowicie. Z bramy korzysta się, gdy urządzenia związane z bezpieczeństwem są sprawne. Mając do czynienia z bramami, które otwiera się ręcznie, trzeba zwrócić uwagę na to, aby otwierać ją oraz zamykać stosując oryginalne elementy sterujące w postaci linek czy uchwytów. Zamykając bramę upewnić się należy, czy rygiel został prawidłowo zablokowany. Przy bramach wyposażonych w napędy konieczne jest przestrzeganie wskazówek, jakie podaje producent odnośnie eksploatowania napędu. (program egzaminu na uprawnienia

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com