fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Montaż konstrukcji z części wielkopłytowych

Po rozstawieniu stropu nadpiwnicznego, jaki potrafi zostać zrobiony z kafli używanych na stropy wśród-kondygnacyjne albo z kafli identycznych jak w budownictwie wielobokowym, podchodzi się do montażu ścian. (uprawnienia budowlane 2021) Duże kafle są inne od dużych bloków, bo chociaż w jakiejś części posiadają zakończone płaszczyzny, przykładowo kafle ścian zewnętrznych posiadają w fabryce zrobioną fakturę zewnętrzną, umieszczoną stolarkę okienną i inne. Pragnie się wykończyć jak największą liczbę kafli, żeby prace na placu skupić jedynie do montażu, wygładzenia styków oraz prac malarskich. Montaż zaczyna się od rozmieszczenia kafli skrajnych. Później umieszcza się do nich kolejne kafle, wspierając je zastrzałami czy zestawiając je z już widniejącymi kaflami prostopadłymi do umieszczanych. Kafle kładzie się na zaprawie. Montowanie reszty części zachodzi prawie tak samo jak w konstrukcjach wielobokowych. (uprawnienia budowlane kontakt)

Montaż konstrukcji
Montaż konstrukcji

Montaż wymuszony

Aby polepszyć idealność montażu i uproszczenia rektyfikacji, robi się montaż wymuszony. Skupia się on na tym, że części umieszcza się bądź kładzie na trzpienie z nakładkami jakie pozwalają na wypionowanie oraz wypoziomowanie części bądź dostawia się do odpowiednich oporów, jakie nakierują miejsce części. (uprawnienia budowlane program)

Szkielety konstrukcji zrobione są z rzędu części, jakie zestawiają się na wielopiętrowe oraz wieloprzęsłowe ramy poprzeczne. Ramy robi się albo z filarów oraz rygli, bądź z części na kształt „H”. Przeprowadzenie nieruchomego złączenia rygli z filarami bywa skomplikowane, mocniej popularne zrobiły się szkielety z części na kształt „H”. Filary tych części bywają zestawiane w połowie wysokości obiektu, zwykle przy użyciu spawania kołpaków stalowych, jakie znajdują się na końcówkach filarów. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Złącza metalowe

W teraźniejszych czasach tworzy się je zwykle ze stali. Robi się je poprzez zabetonowanie w części właściwych wstawek z blachy albo kształtowników stalowych, jakie potem zestawia się przy użyciu narzędzi, nie tak często poprzez śruby. Wstawki zwykle spawa się do zbrojenia. Istnieją też złącza, w jakich na druty zbrojenia widniejące w szczelinach z betonu nanosi się klamry, a potem wycięcia zabetonowuje, żeby klamra i zbrojenie sobie nie przeszkadzały. Złącza te ułatwiają montowanie, ale potrzebują odpowiednio zrobionych prefabrykatów. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Montowanie obiektów z części wieloblokowych skupia się na umieszczeniu części ściennych oraz rozmieszczeniu stropowych, schodowych, dachu, bo fundamenty są zwykle monolityczne. Bloki murowe parteru i reszty pięter o długich murach nośnych zwykle zaczyna się rozstawiać zaczynając od części narożnych. Jako płaszczyznę rektyfikacyjną bierze się ścianę zewnętrzną prefabrykatu. Po umieszczeniu bloków, rozwija się wśród nich pręty na wysokości i rozmieszcza resztę bloków. Jest to metoda murarska, bo zbliżona jest do rozmieszczania muru. Teraz o wiele bardziej popularne jest, aby oznaczyć kreski na stropie w odstępie 50cm od końca bloku i patrząc na nią rozmieszczać mury.

Zalewanie złącz pionowych

Po rozmieszczeniu bloków na pełnej długości, zalewa się złącza pionowe. Bywają one zrobione tak, iż po zalaniu robi się trzpień betonowy, jaki łączy bloki obok siebie. Złącza przed zalaniem potrzebują uszczelnienia spoin przy użyciu liny. W obiekcie o poprzecznych murach nośnych bloki umieszcza się na zaprawie oraz klinach, jakie upraszczają wypionowanie bloków. (program egzaminu na uprawnienia) Bloki rozmieszcza się wedle jednej płaszczyzny zewnętrznej albo wedle osi muru. Kafle stropowe rozmieszcza się na wygładzonej zaprawie. Z frontu kafli stropowych bywa zwykle wypuszczone zbrojenie, jakie zestawia się poprzez spawanie z drutami wieńca, idącymi wzdłuż stropu i wiążącymi kafle czy bloki murowe. Części schodów oraz dachu rozmieszcza się tak samo jak kafle stropowe. Każde części nie posiadają wykończonych płaszczyzn. Po zmontowaniu uzyskujemy z nich obiekt w stanie niewykończonym, jakie potrzebuje przeprowadzenia prac wykończeniowych identycznych jak w obiekcie murowanym.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com