fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

W każdym typie hal pojawia się montaż takich właśnie części:

-filarów,

-stóp płaszczyznowych,

-części ściennych, (uprawnienia budowlane kontakt)

-belek wieńczących,

-okryć dachu i świetlików,

-dźwigarów. (uprawnienia budowlane 2021)

Montaż części w halach
Montaż części w halach

Stopy płaszczyznowe robi się głównie na mokro. Ale w przypadku niewielkich rozmiarów stóp możliwa będzie ich prefabrykacja. Stopy prefabrykowane rozmieszcza się na fundamencie z chudego, nowego betonu. W stopach zostawia się często kielichy do ugruntowania filarów. Filar po umieszczeniu w kielich pionuje się, myśląc nad jego rozmieszczeniem przy skorzystaniu z klinów, potem kielich zapełnia się niewielką masą betonową.

Montaż filarów

Montaż filarów robi się, uwzględniając ich masę. Jak rozmieszcza się pierw tylko filary, rektyfikację ich robi się za jednym razem pełnymi warstwami. (uprawnienia budowlane program) Ramy robi się pełne bądź zestawia z osobnych części. Montaż ram robionych w całości potrzebuje używania dźwigów o wielkiej nośności albo współpracy dwóch dźwigów. Ramy montowane z elementów osobnych montuje się  tak, że zaczynamy od rozmieszczenia filarów, potem kładziemy rygle. Belki pierw rozmieszczamy blisko ich umieszczenia po linii filarów w różnych przęsłach. Belki sprężone, przywiezione przez fabrykę w elementach, potrzebują przed zamontowaniem sprężenia oraz scalenia. Robi to głównie odpowiednia ekipa, jaka została skierowana na budowę z fabryki. Belki bywają scalane na odpowiednim do tego miejscu i transportowane w całości. Po rozmieszczeniu belek, żuraw po kolei zbliża się do nich, podnosi się je i opiera na wsporach filarów. Podczas rozmieszczenia belek, kontroluje się ich rozkład przy użyciu podkładek i robi się nietrwałe złączenia. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Dokładna rektyfikacja

Zwłaszcza dokładnej rektyfikacji potrzebują belki podsuwnicowe, żeby dało się na nich rozmieścić w późniejszym okresie tory suwnic. Wytrzymałość torów podsuwnicowych bywa niezwykle mała, przez to na niedokładnie rozmieszczonych belkach rozkład torów będzie skomplikowany lub całkowicie niewykonalny. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Dźwigary dachowe mocuje się identycznie jak belki. Tylko duże dźwigary kratowe nie potrzebują nadprogramowego usztywnienia w postaci odciągów. W przypadku kładzenia pierwszej kraty, to usztywnienie jest jak najbardziej wymagane. Kolejne wolno już złączyć z już widniejącymi częściami. Dźwigary segmentowe bywają scalane na odpowiednim do tego miejscu. Montaż reszty lekkich części robi się głównie innym dźwigiem nie tak dużej nośności, rozkładanym zwykle na budowli.

Płyty stropowe

Wszystkie części, po transporcie i rozmieszczeniu go bezpośrednio na kikutach ramy wcześniejszego budynku, umacnia się stalowymi zastrzałami, jakich wygięte końcówki wkłada się w luki widniejące w filarach. Część zostaje tak umocniona do momentu pełnego sfinalizowania spawania złączy i niepełnego rozmieszczenia płyt stropowych. Płyty stropowe mocuje się tak jak rozmieszcza się szkielet. Rozmieszcza się je głównie jeden za drugim, zaczynając od płyt na zewnątrz. Po rozmieszczeniu płyt spawacze zestawiają wyjęte z nich druty z prętami rygli. Potem wypełnia się wszystko betonem, przez to całość posiada monolityczność. Płyty stropowe wspiera się na ryglach ram bez zbędnych złączeń zbrojeniem. Nieruchomość podłużną dają przepony umieszczane wśród filary i płyty stropowe. (program egzaminu na uprawnienia) Nieruchomość poprzeczną za to, przepony znajdujące się w fundamencie ram. Przepony bywają robione jako żelbetowe płyty prefabrykowane z widniejącym zbrojeniem. Druty takie przyczepia się do widniejącego zbrojenia ram i wylewa się beton. W tym samym czasie z montażem stropu zachodzi umieszczenie bloków czy murowanie murów osłaniających. Bloki murowe posiadają wgłębienia, jakimi wspierają się na ryglach. Bloki umieszcza się na zaprawie, zestawiając je z ryglem poprzez przymocowanie widniejących z rygla drutów do zabetonowanych w bloku blach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com