fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Montaż klamki na długim szyldzie – zakupy

Do samodzielnego wymiany klamki warto zakupić kilka ważnych materiałów i narzędzi. Bez nich nie da się w pełni wykonać tego zadania. Warto również pamiętać, że to jedna z tych napraw, które można zrobić samodzielne, bez wydawania zbędnej gotówki na fachowców. Na listę zakupów należy wpisać: zestaw klamek ze śrubkami, wiertarkę, klucz imbusowy, olej maszynkowy i wiertło do drewna.(uprawnienia budowlane kontakt)

Montaż akcesoriów do drzwi
Montaż akcesoriów do drzwi

Samodzielny montaż klamki

Montaż klamki na długim szyldzie nie jest trudnym zadaniem, ale warto pamiętać o ważnych  krokach, które trzeba wykonać. Całość zaczyna się od przygotowania, czyli od posmarowania olejem maszynowym wewnętrznego mechanizmu klamki. Kolejnym ruchem będzie wywierceniem otworów. Zanim się to zrobi, trzeba oznaczyć miejsca, w których mają pojawić się śruby. W tym celu przykłada się szyld do drzwi i ołówkiem zaznacza się wyznaczone punkty. Dopiero po tym można wziąć wiertarkę z przypiętym wiertłem do drewna i wywiercić otworzy na wylot.(program egzaminu na uprawnienia)

Czas przejść do kolejnych zadań. Do zamka wkłada się trzpień kwadratowy. Musi on wystawać z oby stron skrzydła drzwi w takiej samej długości. W trakcie montażu należy trzymać trzpień, najlepiej korzystając z klucza imbusowego. Nie może on przesuwać się w trakcie dokręcania całości. Na trzpień nakłada się bowiem szyldy i klamkę, a całość mocuje się specjalnymi śrubami. Potem jedyne co pozostaje to dokręcenie kluczem śrub do trzpienia, po obu jego stronach.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Montaż osłony otworu na listy – zakupy

Montaż otworu na listy jest trudniejszy niż ten klamki. Wymaga on bowiem innych narzędzi, znacznie bardziej zaawansowanych. Mowa o wyrzynarce elektrycznej albo otwornicy. Z jej pomocą trzeba wyciąć dziurę, w której znajdzie się otwór na listy. Poza tym warto zakupić dłuto i wiertarkę z wiertłem do drewna.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Samodzielny montaż osłony otworu na listy

Zadanie zaczyna się oczywiście od przygotowania miejsca pracy. Trzeba zaznaczyć ołówkiem punkt, w którym następnie wycina się otwór. Ten powinien być większy nić klapki osłony. Po wycięciu takiego otworu trzeba wyrównać jego krawędzie dłutem. To zakończy najtrudniejszą część montażu. Potem wystarczy już jedynie wyciąć miejsce na śruby, włożyć osłonę na listy w otwór, przykręcić i zaślepić miejsca tak, aby ukryć śruby.(uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com