fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Minimalna ilość punktów a istota egzaminu pisemnego

Egzamin pisemny to jedna z dwóch części egzaminu na uprawnienia budowlane. Bez jego zdania nie zostaniemy dopuszczeni do egzaminu ustnego, dlatego nie warto go bagatelizować. Test, który przyjdzie nam rozwiązać, będzie jednokrotnego wyboru. Oznacza to, że wśród podanych odpowiedzi wyłącznie jedna z nich jest prawidłowa. Takie kwestie jak ilość pytań, czas trwania egzaminu czy minimalna ilość punktów są istotne dla wszystkich kandydatów. Zależą one ściśle od rodzaju uprawnień, o które się ubiegamy. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Egzamin na uprawnienia łączne nieograniczone i ograniczone

Aby otrzymać nieograniczone uprawnienia łączne do projektowania i kierowania pracami budowlanymi, musimy poświęcić 135 minut na napisanie egzaminu. Test zawiera 90 pytań, a minimalna ilość punktów (czyli udzielonych prawidłowych odpowiedzi) to 68. Egzamin sprawdzi w 63 pytaniach naszą wiedzę dotyczącą prawa budowlanego oraz aktów wykonawczych. 18 pytań dotyczy zawsze przepisów BHP. 9 ostatnich pytań, jakie przypadają na ten egzamin, dotyczy postępowania administracyjnego. Na uprawnienia łączne, ale w ograniczonym zakresie, wyznaczono 90 minut egzaminu pisemnego. Test składa się z 60 pytań, a minimalna ilość punktów wynosi 45. Znajdziemy tu 42 pytania o prawo budowlane i akty wykonawcze, 6 o postępowanie administracyjne i 12 o BHP. (uprawnienia architektoniczne)

Egzamin na uprawnienia oddzielne nieograniczone

Ubieganie się o uprawnienia nieograniczone oddzielne do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi równa się z egzaminem pisemnym, który trwa 115 minut. Zestaw pytań zawiera 75 zadań. Minimalna ilość punktów, jaką musimy zdobyć to 57. Pytania sprawdzają wiedzę o prawie budowlanym i aktach wykonawczych (takich znajdziemy 53) oraz wiedzę o przepisach BHP (15 pytań). Ponadto jest jeszcze 7 pytań, które dotyczą postępowania administracyjnego. (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Egzamin na uprawnienia oddzielne ograniczone

Egzamin na uprawnienia budowlane, które są nie tylko ograniczone, ale i wyłącznie do projektowania lub kierowania pracami, jest najkrótszy. Trwa bowiem tylko 70 minut, co w porównaniu z innymi egzaminami wygląda najbardziej optymistycznie. Minimalna ilość punktów, dzięki której zaliczymy test i uzyskamy przepustkę do części ustnej to 34. Zestaw podobnie jak w pozostałych przypadkach będzie nas pytał szczególnie o prawo budowlane – otrzymamy o nie 32 pytania. 9 pytań sprawdzi naszą wiedzę o przepisach BHP, a 4 o postępowaniu administracyjnym. Warto wiedzieć, że osoby z tytułem mistrza starające się o ograniczone uprawnienia do kierowania pracami budowlanymi mogą podejść do takiego egzaminu. Ich egzamin również trwa 70 minut, zawiera 45 pytań, a na co najmniej 34 z nich trzeba udzielić prawidłowej odpowiedzi. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com