fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jakie materiały są Ci potrzebne do nauki na uprawnienia budowlane?

Naukę na uprawnienia budowlane warto rozpocząć możliwie szybko. Im szybciej zaczniemy, tym więcej czasu będziemy mieli do dyspozycji. A materiału jest na prawdę bardzo dużo. Jego przyswojenie w dwa tygodnie przed egzaminem, w takiej formie abyś ze spokojną głową mógł iść na egzamin, nie jest możliwe. Oczywiście możesz mieć fart i może udać Ci się zdać ten egzamin nawet bez nauki, ale lepiej nie ryzykować zainwestowanych w egzamin pieniędzy.

Naukę najlepiej rozpocząć około trzech miesięcy przed egzaminem. Oczywiście każdy z nas ma inne predyspozycje, jedni uczą się szybciej, innym przyswojenie wiedzy zajmuje więcej czasu dlatego jest to kwestia bardzo indywidualne. Ale nie powinniśmy dawać sobie mniej niż 2 miesiące, niezależnie od naszych zdolności do nauki.

materiały do nauki na uprawnienia
materiały do nauki na uprawnienia

Przygotuj materiały do nauki na uprawnienia

Materiały należy przygotować zgodnie z następującymi punktami:

  1. Pierwszy krok to spojrzenie globalnie na to, co nas czeka, na cały materiał jaki musimy przyswoić. Musisz mieć świadomość jak dużo jest nauki. Wykaz przepisów, które powinieneś umieć na egzamin na uprawnienia budowlane dostępny jest na stronie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, w zakładce Komisja Kwalifikacyjna (https://www.piib.org.pl/wykaz-przepis-obowipzujpcy-zakres-ich-znajomosci-na-uprawnienia-budowlane-kkk-153). Wykaz ten jest aktualizowany przed każdą sesją. Wprowadzane zmiany nie są jednak znaczące. Wszelkie akty możesz znaleźć na stronie http://isap.sejm.gov.pl/ czyli Internetowy System Aktów Prawnych. Akty te są darmowe. Sposób korzystania z tego systemy pokazany jest na stronie: http://uprawnienia-budowlane.com/blog/internetowy-system-aktow-prawnych
  2. Wydrukuj akty prawne niezbędne do nauki. Akty w formie jednolitej znajdziesz w naszym programie Jednolite Akty Prawne (http://uprawnienia-budowlane.com/jednolite-akty-prawne/komputer). Co to znaczy że akty są jednolite? W jednym pliku masz wszystkie wprowadzone zmiany. Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która w swojej ofercie posiada takie akty. Na stronach konkurencji znajdzie akty, ale nie ujednolicone, czyli jeden akt może być rozpisany np. w plikach. Aby dotrzeć do wersji ostatecznej musisz je sobie sam „poskładać” w jeden akt. Więcej na ten temat znajdziesz w naszych artykułach o aktach prawnych i systemie ISAP.
  3. Zbierz zestaw norm dedykowany dla Twojej specjalności. Normy są oczywiście płatne i można je nabyć w sklepie Polskiego Komitetu Normalizacyjnego na stronie. Pracując jednak w branży budowlanej każdy ma mniejszy lub większy dostęp do norm. Wydrukuj je i włóż do segregatora. Tak przygotowany segregator zawierający normy i akty prawne będzie Ci służył przez wiele lat i przyda się nie tylko do nauki na uprawnienia budowlane.
  4. Przygotowane w ten sposób materiały stają się podstawą i dobrym początkiem do nauki na uprawnienia budowlane.

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com