fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Grzejniki należy malować zimne, wtedy nowa powłoka będzie trwała. Ich temperatura nie powinna być wyższa niż 30 stopni ponieważ farba będzie zbyt szybko schnąć. Grzejnik najlepiej malować w temperaturze pokojowej. (program egzaminu na uprawnienia)
Przed przystąpieniem do malowania należy dokładnie oczyścić grzejnik z kurzu i przygotować odpowiednio podłoże. Starą farbę i rdze należy dokładnie oczyścić a potem umyć i odtłuścić grzejnik. Najwygodniej będzie pomalować grzejnik zdjęty ze ściany jednak wymaga to posiadania pewnej wiedzy i umiejętności. Jeżeli nie wiemy jak się do tego zabrać, możemy również pomalować go gdy wisi na ścianie. Trzeba pamiętać żeby przed malowaniem zaopatrzyć się też w folie malarską, która zabezpieczymy podłoże. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Malowanie grzejnika. Jak to zrobić?
Malowanie grzejnika. Jak to zrobić?

Rodzaje grzejników

Grzejniki płytowe najlepiej malować zwykłym pędzlem płaskim. Średnia długość włosia powinna być odpowiednia. Jeżeli na powierzchni znajdują się miejsca w których są delikatne zagłębienia po starej powłoce, warto pomalować te miejsca w pierwszej kolejności i pozostawić do wyschnięcia po to by wyrównać grubość powłoki z pozostałą. Grzejniki żeberkowe najwygodniej maluje się wąskim pędzlem z długa rączką i długim włosiem. Pomoże to dotrzeć w trudno dostępne miejsca między żebrami.
Na rynku istnieją tez farby do grzejników które można nakładać natryskowo. Część z nich sprzedawanych jest w pojemnikach z aplikatorem czyli w spreju. (akty prawne uprawnienia budowlane)
Grzejniki należy malować 2-3 razy. Odstęp pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw różni się w zależności od producenta farby. Dlatego warto zapoznać się z treścią instrukcji zawartej na opakowaniu. Jest przyjęte, że powierzchnia powinna by półsucha czyli przy sprawdzeniu dłonią, farba nie powinna lepić się do ręki.
Grzejnik można włączyć dopiero po całkowitym wyschnięciu farby czyli po 24 godzinach. (uprawnienia budowlane program)

Farby do grzejników

Jeżeli chcemy pomalować kaloryfer tak jak należy, musimy użyć farby do tego przeznaczonej. Oznacza to, że farba powinna nadawać się do malowania materiału z którego zrobiony jest grzejnik. Dodatkowo musi być odporna na wysokie temperatury. Warto wiedzieć, że standardowe kolory farb do grzejników są jasne z uwagi na to, że ciemne kolory zmniejszają moc grzejną kaloryfera. Farby przeznaczone do malowania grzejników są odporne na żółknięcie pod wpływem temperatury co pomoże dłużej zachować świeżość nowej powłoki. Warto zauważyć, że jeżeli w naszej instalacji są elementy z miedzi, należy użyć farby do malowania miedzi lub takiej o spoiwie akrylowym, ponieważ nie każda farba do metalu może być do tego stosowana. (uprawnienia budowlane 2022) Takie elementy możemy również przetrzeć wełną stalową, a to pomoże odzyskać im blask bez potrzeby malowania.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com