fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Malowanie betonu na zewnątrz

Jeżeli zależy nam na jakości posadzki betonowej w naszym ogrodzie lub na naszym podjeździe, powinniśmy zadbać o jej wygląd. W tej kwestii należy rozpatrzyć rodzaje farb, które mogą się przydać do jej pomalowania. Najważniejsze cechy takiej farby to przede wszystkim trwałość, ale także i utrzymanie jej dotychczasowych właściwości. Sprawdźmy, jaką farbę do betonu wybrać.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Farba do betonu na zewnątrz

Jaka farba?

Rodzajami farb, które mogą się przydać w przypadku pomalowania posadzki betonowej są:

  • Farby epoksydowe – w swoim składzie mają żywice, ale także i utwardzacze. Są to farby bardzo trwałe, ale także i antypoślizgowe, co w przypadku posadzki betonowej sprawdzi się idealnie. Dodatkowo jest ona odporna na wilgoć oraz wodę.    (uprawnienia budowlane 2022) 
  • Farby chlorokauczukowe – są odporne na wodę oraz na chemię. Dzięki temu śmiało możemy zdecydować się na pomalowanie nimi betonowych posadzek przy lub w garażach, ale także przy obiektach przemysłowych. Są one odporne na kwasy oraz zasady.
  • Farby poliuretanowe – są to farby odporne na czynniki zewnętrzne, w tym szczególnie na promieniowanie UV. Ponadto takimi farbami można malować metalowe elementy.
  • Farby akrylowe – najczęściej do malowania betonowych posadzek wykorzystuje się farby silikonowo- akrylowe. Mają one właściwości wodoodporne i są odporne na promieniowanie UV.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Czym?

Jeżeli wybierzemy już odpowiednią farbę, wówczas powinniśmy sprawdzić renomowanych producentów takich farb. W zależności od rodzaju farby, mamy do czynienia z producentami, którzy świadczą jakością za swoje produkty. Jeżeli chcemy wybrać farbę epoksydową to najbardziej znanymi producentami są marki Atlas, Rafil, Malexim, czy też Jotun. Jeżeli chcielibyśmy wybrać farby chlorokauczukowe to z pewnością należy pomyśleć o producentach takich jak: Nobiles, Śnieżka, Rafil, Akzonobel, Dekoral, czy Polifarb. Innego rodzaju producenci to Jotun, PPG, Sigma, czy też Tikkurila. Jeżeli zdecydujemy się na wybór farb z ich oferty, z pewnością możemy być pewni ich jakości. Przed kupnem należy także sprawdzić czynniki, na które będzie narażona farba oraz w jakich warunkach mamy zamiar nią malować. Przy wyborze farby jest to szczególnie ważne.   (program egzaminu na uprawnienia)  

Koszt

Jeżeli chodzi o ceny farb do betonu to należy pamiętać, że mamy do czynienia z farbą specjalistyczną. Cena więc jej chociażby z tego względu będzie większa. Niewątpliwie właśnie to będzie kryterium cenowym, reszta czynników, które wpływają na cenę to kwestia producentów. Cena za 1 litr farby do betonu będzie się więc znacząco różnić od siebie, w zależności od rodzaju, firmy czy koloru. Należy więc zrobić dobre rozeznanie i sprawdzać promocje, zarówno w sklepach, jak i w większych marketach budowlanych. Jeżeli mamy wątpliwości odnośnie jej wyboru, zawsze możemy skonsultować go z doradcą. Pomoże nam on wybrać farbę, która przede wszystkim będzie bardzo trwała. Nie da się ukryć, że to właśnie kryterium trwałości odgrywa w przypadku farby do betonu największą rolę. Najbardziej trwałe farby są najlepiej oceniane, ponieważ zazwyczaj ich zastosowanie nie wymaga odświeżenia.  (uprawnienia budowlane program)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com