fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Linie technologiczne – jak wygląda ich wyposażenie?

Opisana niżej technologiczna linia może mieć różnice, które będą wynikać z wyposażenia. Niekiedy wibracyjny stół zostaje umieszczony na poruszającej się na szynach konstrukcji. Po procesie uformowania danego elementu przemieszcza go w bezpośredni sposób do komór, w których następuje cieplna obróbka (uprawnienia budowlane).

Linie technologiczne

Jak przebiegają procesy produkcyjne na liniach technologicznych?

Podstawowe produkcyjne procesy przebiegają na danych roboczych stanowiskach (testy uprawnienia budowlane). Znajdują się one na hali produkcyjnej. Prace związane z wykończeniem przebiegają natomiast na halach montażowych. Mieści się ona do produkcyjnej hali pod kątem wynoszącym 90°. Cechą, która charakteryzuje takie technologiczne rozwiązanie to wprowadzenie w tym wypadku układu o dwóch taśmowych produkcyjnych liniach. Jedna z nich, która jest w poziomym położeniu do podłogi służy do przeprowadzania procesów związanych z formowaniem oraz wstępnym ogrzewaniem danych elementów. Są to zarówno stropowe jak i ścienne elementy. Na drugiej linii, która stanowi tunelową komorę i znajduje się zaraz za pierwszą linią przeprowadza się termiczną obróbkę elementów przy zastosowaniu niskoprężnej pary. Stanowisko 1 oraz 2 służy do składania nasmarowanych oraz wcześniej oczyszczonych po zakończeniu poprzedniego produkcyjnego cyklu form.

Obróbka termiczna poszczególnych elementów – przebieg

Termiczną obróbkę przeprowadza się zazwyczaj w stosach (program egzamin uprawnienia 2021). Do każdej koszulkowej formy podłącza się przewody z parą. Kończąc proces termicznej obróbki formy są zdejmowane przez suwnicę i przemieszcza się je na stanowisko, gdzie nastąpi ich rozformowanie. Po rozformowaniu na stanowisku tym wykonuje się wszystkie czynności, które mają na celu przygotować formy do kolejnego cyklu. Dokładnie oczyszcza się je i smaruje. Nowoczesną zmechanizowaną produkcyjną technologią jest technologia stosująca metody taśmowej produkcji. Dobre zastosowanie ma przy elementach o ruchomych formach.

Grzejne płyty

Płytą grzejną jest tu podkładowa płyta. Ma ona postać koszulkowej dennej formy. Doprowadza się do niej za pomocą przewodu dopływ pary w komorze służącej do termicznej obróbki. Takie rozwiązanie przedstawia schemat produkcyjnej nowoczesnej linii. Byłą ona zastosowana w CSRS w wytwórni Preśtice. Produkuje się w niej pełne żelbetowe stropowe płyty. Mają one wymiary wynoszące 3,60×2,40×0,12 metrów. Na środku produkcyjnej hali znajduje się stanowisko do formowania. Tu też stoi wibracyjny stół. Z betonowni do zasypnika dowozi się betonową mieszankę. Służy do tego szynowy wózek. Zasypnik przejezdnik betonu, który znajduje się na szynach wypełnia formy, które znajdują się na wibracyjnym stole. Taka uformowana forma i zagęszczona przez suwnicę jest przenoszona na stanowisko, w którym następuje dojrzewanie elementu (uprawnienia budowlane – egzamin).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com