fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Leasing urządzeń  i maszyn budowlanych

Dynamika związana z branżą leasingową kształtuje się na wysokim poziomie. PKO Leasing w 2018 roku dokonało sfinansowania aktyw na kwotę równą 6,6 mld zł. Jest to przeszło 11,4% całkowitego udziału na rynku. W obszarze urządzeń i maszyn PKO Leasing sfinansowało transakcje na kwotę 1,7 mld zł. W całej strukturze finansowania przez spółkę leasingowych dóbr to aż 26%. Dynamika natomiast w tym segmencie wzrasta i wynosi 31%. Takie wyniki świadczą o tym, że branża leasingowa związana z urządzeniami i maszynami jest pożądana na rynku.  (uprawnienia budowlane cennik) 

Leasing urządzeń  i maszyn budowlanych
Leasing urządzeń  i maszyn budowlanych

Dobra leasingowe

Nadal najczęściej aktywa finansowane przez leasingowe firmy to samochody mające do 3,5t. W całkowitym finansowaniu branży zajmują one aż 46%, co zostało potwierdzone przez ZPL. W przypadku PKO Leasing segment ten jest na poziomie 45% produkcyjnej całości spółki. Nowe kontrakty realizowane w tymże obszarze osiągają wolumen na kwotę bliską 3 mld zł, z udziałem na rynku wynoszącym 11%. Najprostszym i najbardziej znanym aktywem, jakie finansuje leasing są i z pewnością będą samochody osobowe. Ministerstwo Finansów zaproponowało kilka lat temu nowe przepisy i obostrzenia nowych norm związanych z emisyjnością spalin. To sprawia, że prognozy oraz dynamika wzrostu, jakie wiążą się z leasingiem samochodów osobowych będą z pewnością wyższe.  (uprawnienia budowlane program) 

Program COSME 2

W 2018 roku w październiku podpisano umowę na kwotę wynoszącą 1,5 mld zł z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. W związku z programem COSME 2 wzmocniono ofertę na ciężki transport, oraz na urządzenia i maszyny. Program COSME przeznacza się dla przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników. Ich przychody nie mogą przekroczyć rocznie 50 mld euro. Kwalifikacja do programu obejmuje przedsiębiorstwa, jakie potrzebują finansowania z własną wpłatą na poziomie zero, firmy nie posiadające kredytowej historii oraz firmy tzw. start up’y.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Segment urządzeń i maszyn

W 2018 roku firmy leasingowe, jakie zrzeszone są w ZPL sfinansowały 28,6 mld zł aktywów w segmencie ciężkiego transportu, jak i urządzeń i maszyn. Coraz większy nacisk branża kładzie na rozwijanie się finansowania aktywów PKB o charakterze wytwórczym. Ten rodzaj strategii odzwierciedla się w działaniach, jakie dokonuje PKO Leasing. Trzeci kwartał 2018 roku ten segment stanowił w spółce prawie połowę budżetu, jaki został zrealizowany. Te dwa obszary w PKO Leasing dokonały realizacji wolumenu na kwotę 3,3 mld zł, gdzie utrzymany udział na rynku kształtował się na poziomie 11%. Spółka w tym czasie odnotowywała bardzo dobry poziom wyników w całym segmencie związanym z urządzeniami i maszynami. Jej tempo wzrostu wynosiło 31%.    (uprawnienia budowlane 2023) 

Bardzo intensywny rozwój osiągają produkcyjne segmenty. Zalicza się do nich budowlany sprzęt, maszyny produkujące tworzywa sztuczne, maszyny poligraficzne czy maszyny przeznaczone do obróbki metalu. Przypuszcza się, że nadal te segmenty będą wykazywać tendencję wzrostową. Wprowadzanie nowych przepisów przez rząd oraz regulacji z pewnością wpłynie na to, że branża leasingowa będzie rozwijać się jeszcze przez długie lata.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com