fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Tanie remontowanie

Jeżeli planujesz uporządkować swój dom, a więc przeprowadzić w nim odpowiedni remont, powinieneś zdecydować się na pomoc finansową. Wiadomo, że nie wszystkie sprawy da się kompleksowo załatwić zwłaszcza wtedy, kiedy brakuje nam na to środków. Sprawdźmy, w jaki sposób można sobie pomóc w kwestii remontu domu i dlaczego warto wziąć taki kredyt? (uprawnienia budowlane cennik) 

Kredyt na remont domu

Planowanie

W każdej kwestii bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie planowanie. Jest ono absolutnie niezbędne zwłaszcza w kwestii przeprowadzenia remontu w domu. Nie da się przeprowadzić remontu bez odpowiedniego zaplanowania działań.  (uprawnienia budowlane 2023)  Musimy wiele kwestii zaplanować, ale także wiele przewidzieć. Jeżeli chodzi o inwestycję w nieruchomości to przede wszystkim konieczne jest pomyślenie o odpowiednich materiałach budowlanych. Należy wybrać wśród nich te najbardziej potrzebne oraz dokonać pewnego rodzaju zestawienia kosztów, które musimy ponieść, a które możemy odłożyć na później. Może się zdarzyć, że rzeczywistość przekroczy nasze oczekiwania i konieczne będzie to, aby skorzystać z dodatkowej pomocy. Wówczas należy dobrze przemyśleć kwestię wzięcia kredytu hipotecznego na remont domu. Można wziąć taki kredyt nie tylko na budowę samego domu, ale także i na jego kupno oraz przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, adaptację pomieszczeń niemieszkalnych na cele mieszkalne oraz na remont domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego.   (uprawnienia budowlane program) 

Udokumentowanie remontu

Jeżeli zdecydujemy się na wzięcie kredytu na remont domu będziemy musieli przede wszystkim sporządzić kosztorys wraz z harmonogramem remontowych prac. Są to absolutnie niezbędne dokumenty, które należy dołączyć do wniosku kredytowego. Ważne, aby zarówno kosztorys jak i harmonogram były sporządzone przez osobę, która ma w tym kierunku odpowiednie uprawnienia budowlane. Dlaczego właśnie to jest niezbędne? Ponieważ kredyt na remont domu jest wypłacany zawsze w transzach na podstawie przedłożonego wcześniej harmonogramu i kosztorysu oraz stanu zaawansowania robót. Można więc uznać, że nie dostaniemy kredytu na remont domu bez kosztorysu. Nie ma właściwie znaczenia, czy chcemy wziąć kredyt na remont domu czy też na jego kupno. Ważne jest jednak, że jeżeli chcemy wziąć kredyt na remont domu to będziemy musieli przedstawić bankowi pozwolenie na budowę. Jeżeli będziemy chcieli przeprowadzić remont, wówczas będziemy musieli przedstawić pozwolenie na użytkowanie danej nieruchomości bądź potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do użytkowania. Pamiętajmy, aby także za pomocą odpowiedniego dokumentu, np. za pomocą projektu architektonicznego zaświadczyć powierzchnię użytkową nieruchomości. Ważne jest także dołączenie aktualnego odpisu z księgi wieczystej i wypisu lub wyrysu z rejestru gruntów. Nie musimy chyba wspominać, że absolutną koniecznością jest posiadanie dokumentu potwierdzającego nabycia prawd do nieruchomości.  (uprawnienia budowlane segregator) 

Operat szacunkowy nieruchomości

Jeżeli decydujemy się na wzięcie kredytu na remont domu to powinniśmy pamiętać, że konieczne będzie wykonanie operatu szacunkowego nieruchomości. Nie jest to jednak konieczne, jednak najczęściej takie zlecenie daje nam bank. Może pomóc nam w tym zaprzyjaźniony rzeczoznawca, jeżeli posiadamy takiego, ponieważ właśnie rzeczoznawca będzie wymagany w przypadku oszacowania wartości naszej nieruchomości. Ważnym jest to, aby jego nazwisko było na liście rzeczoznawców, która jest honorowana przez bank, w którym będziemy brać taki kredyt. Warto pamiętać, że operat szacunkowy nie może być starszy niż pół roku. Będzie to oczywiście dość kosztowne, ponieważ taka wycena może nas wynieść nawet 1000 zł. Wiele w tej kwestii ma do powiedzenia bank.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com