fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Konstrukcje basenów

Patrząc na aktualne zapotrzebowanie na rynku basen można wykonać w naziemnej wersji bądź we wbudowanej. W przypadku zagłębionych basenów wymaganiem, jakie jest dodatkowe to zainstalowanie magnezowej anody. Ma ona na celu zabezpieczyć strukturę przed pojawianiem się korozji. Chcąc otrzymać tymczasowy sportowy basen można do tego celu zaadaptować każdy z istniejących już obiektów bez zdewastowania infrastruktury, jaka istnieje. Dodatkowo pojawia się tu możliwość pierwotnego odzyskania przeznaczenia obiektu po tym, jak zakończą się np. sportowe zawody. (uprawnienia budowlane segregator)  

Konstrukcje basenów
Konstrukcje basenów

Blue Spring

Zastosowanie do konstrukcji basenowych niecek w technologii Blue Spring cechuje się ona tym, że konstrukcja jest modułowa i posiada podpory. Wykonuje się ją z malowanej proszkowo galwanizującej stali. Posiada ona wspierające stopy i przelewowy kanał wykonany z folii PVC, gdzie jej grubość wynosi 1 mm. System regulacji wykonano w tej technologii z nierdzewnej stali o typie AISI 304, a wewnętrzne basenowe ściany ze stali galwanizacyjnej, jakią pokryto folią PVC na grubość wynoszącą 1,5 mm. Konstrukcja wykonana w technologii Blue Spring na swoim całkowitym obwodzie posiada stopy. Przypory i ściany łączy się tak, aby tworzyły wspólnie zwarty rodzaj konstrukcji. Odsysające otwory wykonane z nierdzewnej stali mocuje się w przelewowym kanale, a dysze do wewnętrznych ścian. (uprawnienia budowlane 2022) 

Regulacja basenu

Regulowanie basenu jest możliwe nawet w czasie, kiedy zostanie on już wypełniony wodą. Patrząc na odpowiedni rozpływ basenowej uzdatnionej wody, podobnie jak w przypadku tradycyjnych basenów zaleca się umieszczenie w równomierny sposób na dnie basenu napływowych dysz. W systemie Skypool przelewowy system to system o fińskim typie. Pojedyncze dwie części ceramiczne wykorzystano, aby wykonać perfekcyjne połączenie rusztu z basenową ścianą. Poprzez zastosowanie specjalnego kleju płytki przytwierdza się do folii. Przelew można również niekiedy wykończyć folią. Kiedy panele nie są wyższe niż 2 metry, w takiej sytuacji spocznik instaluje się opcjonalnie. Panele mające wysokość 2 metry oraz więcej posiadają w swojej konstrukcji stopień. Jest on stworzony z takiego samego materiału, jak panel i montuje się go przy pomocy nitów z nierdzewnej stali. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Panele w systemie Skypool

W systemie Skypool panele składają się z galwanizującej stalowej blachy, której grubość wynosi 2 mm. Systemowa sztywność sprawia, że stanowi ona opór dla naporu wody basenowej aż do głębokości 5 metrów.   (uprawnienia budowlane program)  Tego rodzaju panele zabezpiecza się od korozji poprzez proces ogniowego cynkowania. Przelewową rynnę umieszcza się przy zastosowaniu nitów z nierdzewnej stali w szczycie paneli. Napinacze wykorzystane na dnie rynny pozwalają niwelować niskie wahania w poziomie basenu. Za ich pomocą można również wymodelować przelew na całkowitym basenowym obwodzie. Nastawne rodzaje wsporników wpływają na dopasowanie oraz montowanie basenowych paneli zachowując dokładność co do milimetra. Dolne rodzaje wsporników natomiast pozwalają na regulację szerokości i długości basenu. (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com