fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Konieczność remontu

Mogłoby się wydawać, że kiedy konieczny jest remont generalny to ten kto zarządza kamienicą, bądź danym obiektem jest zobligowany się tym zająć. Jedna nie zawsze jest to zgodne z prawdą. A warto wiedzieć, że dotyczy to też starszych budynków. Rzeczywistość natomiast wygląda tak, że to właściciel jest zobligowany do wszelkich napraw i remontów. Zdarza się, że budynek nie był odświeżany przez długi czas, powodem tego jest najczęściej budżet. Niestety w dzisiejszych czasach zatrudnienie grupy ludzi odpowiednio wykwalifikowanej do przeprowadzenia remontu to duży wydatek.(testy na uprawnienia budowlane 2020)

Nie wszyscy mamy odłożone pieniądze, które pozwolą nam na taką inwestycję. Nie zmienia to jednak faktu, że pewne niedociągnięcia nie mogą być zignorowane. Chodzi tu głównie o sytuacje, w której dany obiekt może stwarzać zagrożenia dla życia lub zdrowia osób tam przebywających. W takim wypadku Prawo Budowlane ma największe znaczenie. W rozumieniu, że gdy dany budynek może zostać poważnie uszkodzony lub co gorsza istnieje prawdopodobieństwo zawalenia, ktoś musi zareagować. Jeśli tak fatalny stan spowodowany jest nieprawidłową budową czyli nie były przestrzegane przepisy budowlane- dany obiekt podlega rozbiórce. W innej sytuacji, Państwo może przejąć ten obszar, ale właścicielowi nie zostaje to w żaden sposób zrefundowane. Natomiast warto wiedzieć, że Państwowa Inspekcja Sanitarna nie miesza się za bardzo w kwestie niedociągnięć technicznych lub użytkowych. (materiały do egzaminu)

Natomiast nie uratuje nas to przed karą. Każdy budynek musi być od czasu do czasu odświeżony by poprawnie funkcjonować. Wszystkie poprawki, nawet te najdelikatniejsze przekładają się na poprawę warunków technicznych obiektu. (uprawnienia architektoniczne egzamin)

Konsekwencje nie przeprowadzenia remontu

W dużej kamienicy, gdzie mieszka spora ilość osób, remont oznacza tylko lepsze warunki do życia. Jeśli budynek nie był remontowany, przez co nie spełnia już podstawowych wymogów technicznych, najprawdopodobniej zostanie on wyburzony. Jedyna sytuacja, w której można zmusić właściciela do naprawienia zaistniałych problemów jest, gdy dany budynek stanowi zagrożenie dla życia innych. Jest to jednak tylko ta jedna sytuacja, w której jest to możliwe. W mniej poważnych przypadkach nie można wydać rozkazu remontu dla właściciela. Kiedy dojdzie do zawalenia obiektu, odpowiedzialność leży tylko i wyłącznie po stronie właściciela.(akta prawne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com