fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dodatkowa przestrzeń służąca do składowania rzeczy jest czymś bardzo przydatnym, a czasami nawet niezbędnym. Jest to szczególnie istotne dla mieszkańców bloków, mających do swojej dyspozycji zazwyczaj tylko kilkadziesiąt metrów. W takich przypadkach do tej pory najpopularniejsze były piwnice, które powoli jednak odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zastępują komórki lokatorskie. (uprawnienia budowlane 2022)

Komórki lokatorskie stanowią nowoczesną i bardziej komfortową odmianę tradycyjnych piwnic. Ich usytuowanie w bloku mieszkalnym jest różne – czasami na tym samym poziomie, co mieszkania, jednak spora część inwestorów w dalszym ciągu lokuje przestrzeń magazynową na poziomie poniżej parteru. Niestety ilość komórek lokatorskich nie zawsze odpowiada liczbie samych mieszkań. Deweloperzy wolą bowiem wykorzystać dodatkowe miejsce na garaż podziemny bądź mieszkania. W związku z tym sytuacja często wygląda w taki sposób, że na 80 lokali mieszkalnych w budynku przypada jedynie 50 komórek lokatorskich. (uprawnienia budowlane program)

Komórki lokatorskie
Komórki lokatorskie

Przestrzeń komórek lokatorskich

Zagospodarowanie oraz jak najlepsze wykorzystanie wolnej przestrzeni stanowi bardzo istotną kwestię. W tym względzie grube betonowe ściany piwnic często ograniczały użytkową powierzchnię w znacznym stopniu. Przestrzeń komórki lokatorskiej nie jest wliczana do metrażu mieszkania. Poszczególne komórki wydziela się przy pomocy specjalnych modułów, które są na tyle cienkie, by zajmowały jak najmniejszą przestrzeń. Jednocześnie są wytrzymałe oraz odporne na korozje dzięki profilom ocynkowanym ogniowo. Umieszczony w słupku zamek skutecznie zabezpiecza przed kradzieżą oraz włamaniami. Komórki lokatorskie posiadają lekką konstrukcję, która umożliwia ich szybki montaż, demontaż bądź wymianę konkretnych elementów. Na cenę oraz czas wykonania przestrzeni magazynowej wpływa jej sposób wydzielenia. Wykonanie murowanych ścian jest zdecydowanie bardziej pracochłonne i kosztowne niż skonstruowanie systemu działowego, który jest wykorzystywany do stworzenia komórek lokatorskich. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Estetyka nowoczesnego rozwiązania

Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych powstaje już z myślą o możliwości udostępnienia przyszłym mieszkańcom komórek lokatorskich zamiast standardowych piwnic. Stanowi to potwierdzenie ich rosnącej popularności wynikającej z użytkowej funkcjonalności. Wygląd komórek lokatorskich z ich równo wydzieloną przestrzenią jest niezwykle estetyczny w porównaniu do ciemnych korytarzy piwnic. Istnieje również możliwość wyboru przez inwestora koloru ich modułu spośród licznej palety barw. Same moduły są ponadto niepalne, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo dla ich użytkowników oraz samego budynku mieszkalnego. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Odpowiednia wentylacja

Charakterystyczny piwniczny zapach wypełniający ciężkie mury piwnic wynika z niemożliwości cyrkulacji powietrze. W przypadku komórek lokatorskich taki problem nie występuje dzięki różnego rodzaju wypełnieniom, które zapewniają odpowiednią wentylację. Najczęściej wybierany rodzajem są ściany ażurowe, o czym decyduje ich cena, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. W wypełnieniu pełnym lpanele są umiejscowione blisko siebie, tworząc zabudowany system. Zapewnia to całkowitą prywatność, a obieg powietrza umożliwiają wolne strefy przy suficie i podłodze. System zbudowany z krat umożliwia najlepszą wentylację przy jednoczesnym najwyższym poziomie przejrzystości. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com