fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Klej kupujemy dopiero wtedy, gdy wiemy jaką wykładzinę będziemy używać i jakie ona ma podłoże. Klej do wykładzin z PCW będzie inny niż do linoleum i wykładzin dywanowych. W ofercie są również kleje uniwersalne, wtedy nie ma znaczenia jakie podłoże ma wykładzina. (uprawnienia budowlane testy) Wybór taśmy jest łatwiejszy, ponieważ wybór ogranicza się tylko do dwóch rodzajów – dwustronnie klejącej oraz taśmy samoprzylepnej z rzepami. Taśmy z rzepami używamy w przypadku wykładzin o spodzie filcowym oraz z włókniny. (segregator uprawnienia budowlane)

Kleje oraz taśmy do wykładzin
Kleje oraz taśmy do wykładzin

Mocowanie na taśmę

Pasy taśmy klejącej przyklejamy najpierw do podłogi. Muszą przebiegać wzdłuż ścian tuż przy listwach oraz przez środek pokoju. Nie zapominamy o zastosowaniu jej również na rogach by uniknąć wywijania się wykładziny. Następnie wnosimy arkusze. Z taśm odklejamy papier zabezpieczający, a następnie rozwijamy wykładzinę dociskając i wyrównując. Czynność powtarzamy w takiej samej kolejności przy kolejnych arkuszach. Pamiętajmy, by przy wykładzinie o spodzie włóknistym użyć taśmy z rzepami.(uprawnienia budowlane elektryczne)

Mocowanie na klej

Kleje do wykładzin w większości są od razu po otwarciu gotowe do użycia. Nie wymagają przygotowania ni rozcieńczania. Wystarczy dokładnie wymieszać zawartość puszki. Klejenie odbywa się w niemalże identycznym schemacie co mocowanie na taśmę samoprzylepną. (uprawnienia architektoniczne) Arkusze rozwijamy do połowy i odkrytą pozostałą powierzchnię smarujemy dokładnie i równomiernie klejem. Używamy do tego plastikowej pacy z zębami. Nie układamy wykładziny od razu po posmarowaniu podłoża klejem. Należy poczekać, aż klej osiągnie odpowiednią lepkość, jest to około 10 minut. Skąd będziemy mieć pewność, że już klej jest gotowy ? Zmieni on kolor z białego na lekko żółtawy. Dopiero w takim momencie przykładamy wykładzinę do podłogi i miejsce w miejsce starannie i mocno dociskamy. Warto się wspomóc ciężkim wałkiem. Fachowcy posiadają do tego zadania wałki o wadze nawet 45kg. Wykładzinę wałkujemy najpierw w poprzek, a dopiero potem wzdłuż pokoju. (uprawnienia budowlane egzamin ustny) Po wykładzinie możemy swobodnie chodzić już po kilku godzinach od przyklejenia. Pamiętajmy by nie ustawiać od razu na niej mebli. Bezpiecznie jest zrobić to dopiero po minimum 24 godzinach od przyklejenia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com