fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kłębiarka

Kłębiarka to maszyna nakładająca taśmę włókien wełnianych w kłęby.

Kłoda to grubizna o wymiarach od 2.5 do 8.9 metra w sytuacji drzewa iglastego, a dla drewna liściastego od 2.5 do 5.9m. (program egzaminu na uprawnienia)

Kłonica to element przyczepy kłonicowej dla podestu kolejowego jako pręt stalowy zestawiony zawiasowo albo umieszczanego w gniazdo z boku podestu, idealna dla umieszczenia ładunku.

Knaga szczękowa to maszyna do mocowania liny na statku jakie pracuje na regule sprężynujących mimośrodów zębatych, pozwalających na odpowiednie pociąganie liny w jednym kierunku i automatycznie zatrzymujące jej ruch. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Koacerwacja to niespełniona koagulacja, rozwarstwienie się zolu liofiliowego, w trakcie wysalania elektrolitami, jeden rząd to zol stężony a drugi rozcieńczony.

Kłębiarka oraz klucze
Kłębiarka oraz klucze

Klucz śrubowy

Klucz:

-śrubowy to inaczej wiertniczy, w jakim pałąk szczęki bywa zestawiony przegubowo z dźwignią poprzez nakrętki z gwintem niewypukłym,

-telegraficzny to nacisk, jakim telegrafistka zamyka bądź otwiera obwód elektryczny, robiąc impulsy oddawane do aparatu odbierającego,

-tranzystorowy to inaczej elektroniczny,

-trzpieniowy to inaczej klucz do montowania stały, prosty czy wygięty, jakie końcówka posiada formę jaka odpowiada za gniazdo łba śruby, (akty prawne uprawnienia budowlane)

-uniwersalny to nastawny,

-wiertniczy to maszyna do skręcania i rozkręcania części przewodu wiertniczego albo rur okładzinowych i do kręcenia o jakiś kąt przewodów,

-żerdziowy to narzędzie do skręcania i rozkręcania żerdzi pompowych.

Kluczkowanie drobiu

Kluczkowanie drobiu to sferowe patroszenie drobiu skupiające się na zostawieniu podrobów, a zlikwidowaniu ze środka jelit.

Kluskowanie to tucz przymusowy ptaków wybraną ilością paszy gotowej w postaci klusek wkładanych do przełyku. (uprawnienia budowlane program)

Kluza to luka obramowana kołnierzem do lin, potrafi być zrobiona w nadburciu statku albo dokręcana lub dospawana do cum.

Kluza kotwiczna to luka z kołnierzem w burcie do kierowania łańcucha kotwicznego albo ukośna rura.

Kład to odzwieciedlenie kształtu widocznego na powierzchni jaka przecina rzutnię, otrzymane przez obracanie tej powierzchni wokół jej śladu aż do zestawienia się z rzutnią.

Kłąb to element zerwanej  liny wiertniczej albo łyżkowej splątanej w luce wiertniczej.

Koagulacja

Koagulacja:

-to proces jaki skupia się na pomniejszaniu się ilości cząstek fazy rozproszonej w jednostce objętości systemu koloidalnego przez zestawienie się pojedynczych cząstek w większe grupy,

-nieodwracalna to koagulacja, jakiej produktu nie da się zrobić z powrotem w stan zolu, przykładowo denaturacja, koagulacja itd,

-odwracalna to koagulacja, gdzie tworzywo da się zrobić z powrotem w stan zolu,

-ortokinetyczna to koagulacja, jaka zachodzi w rezultacie uderzeń cząstek pod wpływem napierania sił zewnętrznych, przykładowo grawitacja,

-perikinetyczna – to koagulacja, jaka zachodzi jedynie w rezultacie zderzania się cząstek stworzonych ruchami Browna, (uprawnienia budowlane 2021)

-koagulacyjność to technologiczny wskaźnik jakości wody uzdatnianej, alkalizowanej bądź niealkalizowanej, jaki oznacza przydatność do koagulacji drobno zdyspergowanych zawiesin i substancji koloidalnych widniejących w kontrolowanej wodzie w trakcie traktowania wody siarczanem glinowym.

-koagulant to związek chemiczny sprawiający koagulację wody,

-koagulator laserowy to maszyna do mikrochirurgii, używająca sposobu zogniskowanej wiązki promieniowania laserowego na żywe komórki, wykorzystywany w sytuacjach odklejenia siatkówki od oka,

-koalescencja to rozdział rozmieszczenia dyspersyjnego, zazwyczaj emulsjii na dwie nieprzerwane fazy, stworzony przez zestawienie cząstek fazy,

-koba to pływak z drewna o długości 1m, jaki zakłada pozycję pionową, jak ryba złapie wędkę,

-koażel to żel powstający podczas niecałej koagulacji zolu, kiedy osad robi zapełnioną rozpuszczalnikiem porowatą powierzchnie. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com