fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Klasa 0

To płytki szkliwione nadające się wyłącznie do ścian. Mają słabą wytrzymałość i trwałość. W przypadku narażenia na eksploatację mogłyby ulec szybkiemu uszkodzeniu. Mają również słabą odporność na plamy i ścieranie, łatwo je wybrudzić i zniszczyć. Warto o nie szczególnie dbać. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Klasa ścieralności płytek szkliwionych
Klasa ścieralności płytek szkliwionych

Klasa 1

Pierwszą klasę płytek układa się na posadzkach, w pomieszczenia, w których używa się obuwia o miękkiej podeszwie. Można też mówić o chodzeniu boso. Chodzi jedynie o to, aby nie narażać płytek na działanie materiałów ścierających. Mówimy o pomieszczeniach typu łazienka czy pokoje, ale bez wyjścia na balkon, taras czy dostępu do drzwi wejściowych. (uprawnienia budowlane 2022)

Klasa 2

Kolejna klasa płytek. Służą one jako posadzka w pomieszczeniach, w których korzysta się z obuwia z miękką bądź normalną podeszwą. Nie mogą być jednak narażone na brud i materiały ścierające. W tym przypadku chodzi o takie pomieszczenia jak: pokój dzienny czy kuchnia. (program egzaminu na uprawnienia)

Klasa 3

Taki rodzaj płytek montuje się w kuchniach, korytarzach, na balkonach czy tarasach. Nadają się do posadzki, na którą wchodzi się w butach z normalną podeszwą, bez dużej ilości brudu.

Klasa 4

To idealne płytki do pomieszczeń ze stałym, ciągłym ruchem. Najlepszym przykładem będą salony wystawowe, hotele, pomieszczenia handlowe. Rodzaj obuwia nie ma znaczenia chociaż, aby płytkom nie się nie stało, nie należy narażać ich na nadmierny kontakt z materiałami ścierającymi. (uprawnienia budowlane kontakt)

Klasa 5

Ta klasa jest ostatnią i najbardziej wytrzymałą. Płytek tego rodzaju używa się w pomieszczeniach ze wzmożonym ruchem. Takich, gdzie występuje ciągły przemiał ludzi. Te płytki są odporne na materiał ścierający, zmiany temperatur i trudne warunki zewnętrzne. Używa się ich w miejscach publicznych. Świetnie znajdują dla siebie miejsce w centrach handlowych, na lotniskach, salach hotelowych, w przejściach publicznych czy halach magazynowych i produkcyjnych. Ich wytrzymałość sprawia, że mogą mieć kontakt nie tylko z ludzkim obuwiem, ale i masą różnych obiektów. Można na nich stawiać półki magazynowe, a nawet poruszać się specjalnymi pojazdami, np. wózkami widłowymi. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com