fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kierownik zawodowych praktyk projektowych i budowlanych

Osoba kierująca praktyką zawodową musi kierować się przede wszystkim odpowiedzialnością. Kierownik praktyk cały czas musi mieć z tyłu głowy myśl, że człowiek, który uczy się pod jego skrzydłami zawodu, będzie pełnił funkcję, taką jak on w tym momencie. Dlatego też kierownik musi pamiętać o tym, że teraźniejszy praktykant już za kilka lat będzie projektował i nadzorował budowę najróżniejszych obiektów budowlanych. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Praktyki zawodowe przygotowują do zawodu osobę ubiegającą się o uprawnienia budowlane ze strony praktycznej. Wykształcenie wyższe, jakie musi posiadać praktykant, przygotowało go do kariery w branży budowlanej jedynie ze strony technicznej. To na kierowniku praktyk ciąży obowiązek przekazania fachowej wiedzy i rozwiązań nagminnych problemów, które pojawiają się na poszczególnych etapach budowy.

Znaczenie praktyk zawodowych

Z racji tego, że zawód inżyniera, projektanta czy kierownika budowy niesie ze sobą gro ważnych obowiązków, praktykant musi przywiązać szczególną wagę do praktyk zawodowych. Wbrew powszechnemu przekonania, jakie panuje wśród studentów, kierunków budowlanych, praktyki nie ograniczają się jedynie do świstka potwierdzającego ich odbycie. To ciężka i niekiedy żmudna droga na którą należy położyć szczególny nacisk.

Komisja kwalifikacyjna

Organem, który sprawdzi poprawność odbycia praktyk zawodowych, jest dedykowana do tego zadania komisja kwalifikacyjna. Należy jednak pamiętać, że weryfikacja przez nią wykonana będzie bazować jednie na oświadczeniu i zestawieniu zbiorczym praktyk budowlanych. Dlatego tak ważne są rzetelność i obiektywizm kierownika praktyk budowlanych. To w jego gestii leży ocena postępu pracy i doświadczenia osoby odbywającej praktyki. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Komisja kwalifikacyjna może jedynie ocenić takie aspekty praktyk zawodowych, jak długość ich przebiegu czy zakres wykonywanych przez praktykanta prac. Często właśnie te dwie kwestie budzą niepokój komisji kwalifikacyjnej. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Jednakże największym problemem, jakiemu czoła stawiać musi komisja kwalifikacyjna, jest czas praktyk. Bardzo często jest on zupełnie nieadekwatny do odbytych prac czy obowiązków pełnionych przez praktykanta. Kiedy jakiś przypadek budzi szczególną podejrzliwość organu kwalifikacyjnego, możliwe jest wszczęcie postępowania dochodowego. Polega ono ona przeanalizowaniu praktyk zawodowych i ustalenie ich rzeczywistego przebiegu. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com