fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kim jest kierownik budowy?

Kierownik budowy to osoba o odpowiednich kwalifikacjach, która posiada uprawnienia budowlane w związku ze swoją specjalnością (uprawnienia budowlane). Pełni na budowie samodzielną techniczną funkcję, dlatego musi znać szereg przepisów prawnych (program z aktami na uprawnienia budowlane).

Kim jest kierownik budowy

Prowadzenie dokumentacji przez kierownika jako jeden z głównych obowiązków

Prowadzenie szczegółowej dokumentacji, to jeden z głównych obowiązków kierownika budowy. Bierze on również udział w przejęciu placu budowy na podstawie odpowiedniego protokołu.  W dalszym etapie zabezpiecza cały teren i udostępnia geodecie wytyczenie wszystkich granic obiektu. Do obowiązków kierownika należy również zaplanowanie budowy tak, aby była zgodna z ustalonym projektem budowlanym, pozwoleniami, przepisami (program przygotowujący do uprawnień budowlanych ). Pilnuje, aby wszystkie roboty budowlane odbywały się zgodnie z przepisami i zasadami BHP. Po otrzymaniu od projektanta kompletu informacji, kierownik musi sporządzić plan ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa, opierając się na specyfice obiektu i warunkach przeprowadzania prac na budowie.

Kierownik budowy a prawo budowlane

W związku ze stanowiskiem pracy kierownik budowy ma szereg praw i obowiązków. Wynikają one z Prawa Budowlanego (program na uprawnienia budowlane).

Kto może wstrzymać roboty budowlane?

Roboty budowlane mogą zostać wstrzymane przez kierownika budowy. Ma to miejsce wówczas, gdy kierownik widzi zagrożenie. W takim wypadku powinien natychmiast poinformować o tym odpowiednie organy, a także inwestora. Wszystkie informacje dotyczące przebiegu budowy zostają zapisane w dzienniku. Zgodnie z zapisami kierownik musi realizować wszystkie zalecenia.

Zgłaszanie obiektu do odbioru

Kierownik budowy zgłasza obiekt do odbioru, a także bierze udział w przygotowaniu dokumentacji podwykonawczej dotyczącej obiektu budowlanego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com