fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jakie są wady i zalety intensywnej zabudowy miejskiej?

Wiele osób marzy aby zamieszkać w centrum miasta. Ważnym aspektem jest to, aby pamiętać że mieszkanie w centrum miasta wiąże się z szeregiem zalet ale również i wad.(program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Jakie są podstawy prawne zgrupowanej intensywnej zabudowy? Definicja zabudowy śródmiejskiej można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku. Według tej definicji jest to zgrupowanie intensywnej zabudowy w obszarze funkcjonalnego śródmieścia. Dlatego obszar ten jest rozplanowany rzeczywiście w centrum miasta. Informacja o utworzeniu terenu zabudowy śródmiejskiej jest zawarta w 13. paragrafie rozporządzenia.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Zagrożenie jakim są osuwiska gruntu

Na osuwiska gruntu mają wpływ pewne kwestie. Po pierwsze rzeźba terenu i jego budowa geologiczna. Po drugie szkodliwa działalność człowieka, np. nadmierne obciążanie stoków przez wznoszone obiekty budowlane. Także przez wibracje tworzone przez ruch pojazdów i prace podziemne.
W Polsce do osuwisk gruntu dochodzi najczęściej w rejonie Beskidów, Karpat i  na skarpie wiślanej.

W Karpatach osuwiska tworzą głównie przez letnie, kilkudniowe ulewy oraz deszcze  burzowe. Dlatego gdy dochodzi do nakładania na siebie opadów wówczas zjawisko osuwisk staje się spotęgowane.(program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com