fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jeśli właśnie jesteśmy na etapie wykańczania naszego garażu, warto przemyśleć jaką podłogę zastosować. Do tego typu pomieszczeń warto wybrać coś naprawdę solidnego, taką która szybko się nie zniszczy. W garażu posadzka powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz na środki chemiczne. Ważne jest też to by była łatwa w utrzymaniu czystości. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są posadzki żywiczne oraz płytki gresowe.(uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)

Jaką podłogę w garażu należy wybrać
Jaką podłogę w garażu należy wybrać

Podłoga z betonu

Podłoga w garażu czy innych pomieszczeniach technicznych zazwyczaj znajduję się na gruncie na którym mamy betonową wylewkę zbrojoną o grubości od 5 – 15cm. (uprawnienia budowlane) Stanowi ona podłoże dla posadzki. Równie dobrze sama wylewka może być posadzką jeżeli tylko będzie wykonana staraninie z zachowaniem około 3% spadku zapewniającego odwodnienie do kratki spustowej. Warto w takim wypadku zwrócić uwagę na dylatację. Problemem takiej posadzki jest utrzymywanie czystości oraz mało estetyczny wygląd.

Wylewka betonowa

Dobrym pomysłem może okazać się wykonanie posadzki z masy cementowej ( dostępne na rynku zarówno samopoziomujące jak i zwykłe ) (akty uprawnienia budowlane) Wykorzystujemy do tego suchą gotową mieszankę. Jeśli użyjemy zwykłej wylewki konieczne będzie zaimpregnowanie bądź pomalowanie. Jeśli użyjemy wytrzymałej specjalnej masy – w takim wypadku posadzkę możemy zostawić niewykończoną co zaoszczędzi nasz czas.

Gres

Gres jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w garażu ponieważ jego nasiąkliwość jest sześciokrotnie lepsza od zwykłych płytek ceramicznych. Jest więc odporny na wodę i brud. Jeśli nasz garaż nie jest ogrzewany warto zastosować płytki o twardości 6-7 stopniowej w skali Mohsa i klasie ścieralności P E I na poziomie 3. Polecamy użycie gresów technicznych lub nieszkliwionych.(uprawnienia budowlane 2022) Nie zaleca się stosowania płytek typu slim o grubości 3-6mm, ponieważ mogłyby popękać pod wpływem nacisku pojazdu. Zastosowanie gresu w naszym garażu wiąże się z zatrudnieniem fachowca. Takie płytki warto przyklejać na klej o dużej elastyczności co zapobiegnie ich pękaniu, jest to ten sam klej jaki jest używany do przyklejania płytek na zewnątrz – na wszelkiego rodzaju tarasach i balkonach. (akty prawne uprawnienia budowlane). Płytki gresowe ze względu na swoją wytrzymałość są chyba najczęściej wybieraną formą podłogi zwłaszcza jeśli chodzi pomieszczenia mokre. Mnogość barw, wzorów kolorów znacznie wpływa na to, że wybór klientów jest kierowany właśnie w tę stronę. Ponadto świetnie nadają się do ogrzewania podłogowego, a to dodatkowa zaleta ego materiału dzięki której góruje on nad pozostałymi.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com