fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak wygląda zmiana typu danego rodzaju płyty?

Chcąc dokonać zmian typu danego rodzaju płyty należy przede wszystkim zmienić ramę. Stosuje się tu jednak ten sam podkład oraz tą samą nakrywę (nauka do uprawnień budowlanych). Podczas produkcji płyt betonowa mieszanka składa się z łamanego bądź żwirowego kruszywa, które jest drobnoziarniste. Dodatkowo w skład wchodzi także dozowany w ilości wynoszącej 445 kG cement na 1 ms betonu oraz woda, której ilość równa się ilości danego cementu. Po procesie związanym z prasowaniem wodocementowy współczynnik w płycie, która jest sprasowana i uformowana obniża się do poziomu w/c=0,3 do 0,4. Płyta wykonana za pomocą tej metody osiąga walcową wytrzymałość po 23 dniach na poziomie około 570 kG/cm².

zmiana typu płyty
zmiana typu płyty

Jak napełnia się formę podczas procesu produkcyjnego?

Forma napełnia się ciekłą betonową mieszanką (testy 2021 uprawnienia). Mieści się ona w dwóch zbiornikach tuż nad formami. W związku z tym, że mieszanka ma ciekłą postać wprowadza się ją do form w określonej ściśle ilości. Mieszanka równomiernie układa się w nich. Przechodzące formy na kolejne stanowisko mają wyrównywane powierzchnie mieszanki. Na wierzchu układa się gruby arkusz, papier perforowany i arkusz perforowanej blachy. Taką formę wpuszcza się do prasy, gdzie następuje zagęszczanie betonu i prasowanie. Wyciśnięta woda podczas prasowania z betonu wydala się przez otwory znajdujące się w nakrywie oraz przez papier filtrujący do rurowego przewodu. Dalej doprowadza się ją do zbiornika, aby ponownie zastosować ją w betoniarce.

Jakie czynności odbywają się po prasowaniu?

Forma która ma w środku zagęszczony beton po prasowaniu przesuwana jest na rolkach po szynowym torze na kolejne ze stanowisk. Tam hydrauliczne dźwigniki rozformowują ją i jednocześnie opuszczają na płytę próżniowy uchwyt. Na tym stanowisku poza rozformowaniem formy czyści się i myje. Po ułożeniu na niej nowych warstw papieru przesuwa się je na rolkowych torze na kolejne stanowisko, gdzie wkłada się do form zbrojenie (pytania na egzamin ustny do uprawnień).

Obniżanie wytrzymałości stropowych płyt

Można obniżyć wytrzymałość stropowych płyt poprzez zastosowanie zamiast części cementu lotnego popiołu. Jest to związane z tym, że stropowe płyty nie muszą mieć wysokiego poziomu wytrzymałości. Na terenie Wielkiej Brytanii od pewnego czasu wykorzystuje się 178 kg cementu, który ma dodatek 8% lotnego popiołu na1m³ betonu. Stosując takie spoiwo wytrzymałość betonu jest na poziomie 266 kG/cm². Można wykorzystać tu także kruszywa lekkie do procesu produkcji płyt z lekkiego betonu. Technologiczne czynności związane z obiegiem formy obywają się na 6 roboczych stanowiskach pracy (uprawnienia budowlane – egzamin).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com